Şagird məktəbdə özünə
Medianews.az xəbər verir ki. Musavat.com-a daxil olan məlumata görə, hadisə paytaxtdakı 145 nömrəli tam orta məktəbdə, səhər saatlarında, birinci növbənin dərs vaxtında qeydə alınıb. Belə ki, VII sinifdə təhsil alan qız şagird özünə xəsarət yetirib.
Hadisə şahidlərinin sözlərinə görə, məktəbli əvvəlcə evdə müəyyən dərman preparatları qəbul edib. Daha sonra isə məktəbin sanitar qovşağında pərgar vasitəsilə qolunun damarını kəsib. İddialara əsasən, onun boğaz nahiyəsində də yüngül xəsarət qeydə alınıb.
Baş verən hadisə digər şagirdlər arasında təşvişə səbəb olub. Onlar dərhal müəllimlərə və məktəb rəhbərliyinə məlumat veriblər.
Adlarının açıqlanmasını istəməyən sinif yoldaşlarının bildirdiyinə görə, hadisədən bir gün əvvəl şagird sosial şəbəkədə paylaşım edərək, "Valideynlərim arzulayır ki, mən universitetə daxil olum, mən isə ölümü seçirəm" sözlərini yazıb.
Qeyd edək ki, hadisənin səbəbləri ilə bağlı müxtəlif iddialar səsləndirilir. Bəzi şəxslər bunu ailədaxili təzyiqlə əlaqələndirir, digərləri isə başqa səbəblərin ola biləcəyini bildirirlər. Şagirdə dərhal ilkin tibbi yardım göstərilib, təcili tibbi yardım briqadasına və valideynlərinə məlumat verilib. Hazırda onun vəziyyətinin qənaətbəxş olduğu bildirilir.

The student at school to himself/herself
Medianews.az reports that according to information received by Musavat.com, the incident happened in the morning during the first shift at secondary school No. 145 in the capital. Specifically, a girl student studying in the 7th grade harmed herself.
According to eyewitnesses of the incident, the student first took certain medications at home. Then, in the school restroom, she cut a vein on her arm using a compass. It is alleged that she also sustained a minor injury to the throat area.
The incident caused alarm among other students. They immediately informed the teachers and the school administration.
Classmates who wished to remain anonymous stated that one day before the incident, the student posted on social media, writing, "My parents wish for me to enter university, but I choose death."
It should be noted that various claims have been made regarding the causes of the incident. Some people link it to domestic pressure, while others suggest there may be other reasons. The student was immediately given preliminary medical assistance; emergency medical teams and her parents were notified. It is currently reported that her condition is satisfactory.