"Sabah"ın yeni idman direktorunun adı məlum oldu -
Son iş yeri Litva klubu "Lietkabelis" olan Lukas Qrabauskas "Sabah"ın idman direktoru vəzifəsini icra edəcək.
Medianews.az xəbər verir ki, Qrabauskas idman menecmenti və skautinq sahəsində geniş biliyə sahibdir. Son səkkiz il ərzində o, "Lietkabelis" klubunda çalışıb. Bu dövrdə klub Litvanın ən güclü komandaları arasında daim öz yerini qoruyaraq FIBA Çempionlar Liqası (BCL) və Avropa Kuboku kimi beynəlxalq turnirlərdə müntəzəm olaraq iştirak edib.
Karyerasının əvvəlində isə Qrabauskas dünya səviyyəli NBA və Avroliqa klublarında staj keçərək beynəlxalq təcrübəsini daha da genişləndirib.
"Sabah" kimi iddialı bir kluba qoşulmaqdan həqiqətən böyük həyəcan duyuram. Klubun hədəfləri yüksəkdir. Komandanın davamlı inkişafına və uğuruna töhfə vermək üçün əlimdən gələni edəcəm. Birlikdə klubu və onun azarkeşlərini uğurla təmsil edən rəqabətli bir komanda qurmağa çalışacağıq." - deyə Qrabauskas bildirib.

Последним местом работы литовский клуб "Лиеткавелис" для Лукаса Грабаускаса стало назначение исполняющим обязанности спортивного директора "Сабаха".
Medianews.az сообщает, что Грабаускас обладает обширными знаниями в области спортивного менеджмента и скаутинга. За последние восемь лет он работал в клубе "Лиеткавелис". За это время клуб постоянно удерживал своё место среди сильнейших команд Литвы, регулярно участвуя в международных турнирах, таких как FIBA Champions League (BCL) и Европейский Кубок.
В начале карьеры Грабаускас проходил стажировку в клубах мирового уровня NBA и Евролиги, что позволило ему расширить международный опыт.
"Я действительно очень рад присоединиться к такому амбициозному клубу, как "Сабах". Цели клуба высоки. Я сделаю всё возможное, чтобы способствовать постоянному развитию и успехам команды. Вместе мы постараемся создать конкурентоспособную команду, достойно представляющую клуб и его болельщиков", - заявил Грабаускас.