"Sabah"ın yeni idman direktorunun adı məlum oldu -
Son iş yeri Litva klubu "Lietkabelis" olan Lukas Qrabauskas "Sabah"ın idman direktoru vəzifəsini icra edəcək.
Medianews.az xəbər verir ki, Qrabauskas idman menecmenti və skautinq sahəsində geniş biliyə sahibdir. Son səkkiz il ərzində o, "Lietkabelis" klubunda çalışıb. Bu dövrdə klub Litvanın ən güclü komandaları arasında daim öz yerini qoruyaraq FIBA Çempionlar Liqası (BCL) və Avropa Kuboku kimi beynəlxalq turnirlərdə müntəzəm olaraq iştirak edib.
Karyerasının əvvəlində isə Qrabauskas dünya səviyyəli NBA və Avroliqa klublarında staj keçərək beynəlxalq təcrübəsini daha da genişləndirib.
"Sabah" kimi iddialı bir kluba qoşulmaqdan həqiqətən böyük həyəcan duyuram. Klubun hədəfləri yüksəkdir. Komandanın davamlı inkişafına və uğuruna töhfə vermək üçün əlimdən gələni edəcəm. Birlikdə klubu və onun azarkeşlərini uğurla təmsil edən rəqabətli bir komanda qurmağa çalışacağıq." - deyə Qrabauskas bildirib.

Lukas Grabauskas, whose last workplace was the Lithuanian club "Lietkabelis," will serve as the sports director of "Sabah."
Medianews.az reports that Grabauskas possesses extensive knowledge in sports management and scouting. Over the past eight years, he has worked at "Lietkabelis." During this period, the club consistently maintained its position among Lithuania's strongest teams and regularly participated in international tournaments such as the FIBA Champions League (BCL) and the Europe Cup.
At the beginning of his career, Grabauskas expanded his international experience by interning with world-class NBA and Euroleague clubs.
"I am truly excited to join an ambitious club like 'Sabah.' The club's goals are high. I will do my best to contribute to the continuous development and success of the team. Together, we will strive to build a competitive team that successfully represents the club and its fans," Grabauskas said.