Sabah Bakıda bu yollar
Xocalı soyqırımının 34-cü ildönümü ilə əlaqədar bəzi küçə və prospektlərdə nəqliyyatın hərəkətinə məhdudiyyət qoyulacaq.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Bakı Şəhər DYP İdarəsinin sürücülərə müraciətində qeyd olunub.
Bildirilib ki, fevralın 26-da səhər saat 08:00-dan mərasim qurtaranadək Xocalı prospekti ilə kəsişən, birləşən və paralel olan Mehdi Mehdizadə, Kamandar Əhmədov, Ayaz İsmayılov, Süleyman Vəzirov və İzzət Orucov küçələrində avtomobillərin hərəkəti məhdudlaşdırılmaqla istiqamət dəyişdiriləcək.
"Bu istiqamətdə şəxsi avtomobillərdən mümkün qədər az istifadə edilməsi, ictimai nəqliyyata üstünlük verilməsi tövsiyə olunur", - məlumatda qeyd olunub.

Tomorrow in Baku these roads
Some streets and avenues will have traffic restrictions in connection with the 34th anniversary of the Khojaly genocide.
Medianews.az reports that this was noted in an appeal from the Baku City Traffic Police Department to drivers.
It was stated that on February 26, from 08:00 in the morning until the end of the ceremony, vehicle movement will be restricted and rerouted on Mehdi Mehdizade, Kamandar Ahmadov, Ayaz Ismayilov, Suleyman Vazirov, and Izzat Orucov streets, which intersect, connect with, and run parallel to Khojaly avenue.
"It is recommended to use private cars as little as possible in this direction and to give priority to public transport," the information stated.