Sabah 10 mindən çox abonent
Sabah 10 mindən çox abonent QAZSIZ QALACAQ
Sabah Şəmkirin 42 kəndinin qaz təchizatında fasilə yaranacaq.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə "Azəriqaz" İB məlumat yayıb.
Bildirilir ki, Şəmkir RQİİ-nin Gədəbəy XS-nin Gədəbəy AQPS-dən qidalanan Novasaratofka, Şınıq kəndini təbii qazla təmin edən orta təzyiqli daşıyıcı d 325 mm-lik yer altı qaz xəttində aşkar olunmuş qaz sızmalarının aradan qaldırılması və korroziyaya uğramış hissənin yeni xətlə əvəz olunacaq.
Bu səbəbdən 18.02.2026-cı il tarixdən saat 09:00-dan işlər başa çatanadək Söyüdlü , Gər-Gər , Sarıköynək, Qurudərə, Nağılar, Alnabad ,Böyükqaramurad , İnəkboğan ,Arqıran,Əlismayıl, Qasımlı, Köhnəqışlaq, Qaraməmmədli,Qaravəllər, Novosaratovqa , Düzrəsullu , Şınıx ,Göyəlli , Göyəmli , Çayrəsullu, Bəydəmirli,Turşsu , Hacılar , Sonalar, Əyridərə, Məmmədcəfərli, Arabacı, Zamanlı ,Mormor, Fərzalı, İsalı, Cücanlı, Dördlər, Mutudərə, Çiçəkli, Çobankənd, Şahdağı , Novoivanovqa , Calburun, Caldaş, Miskinli, Səbətkecməz, Parakənd ,kəndlərinin ( 42 kənd təqribən 10000 abonent ) qaz təchizatının daxildən dayandırılması planlaşdırılacaqdır.