Rüfət İsmayılovun qol saatları da
Moskvanın Doroqomilovski Rayon Məhkəməsi Dağıstan daxili işlər nazirinin keçmiş müavini, əslən azərbaycanlı olan Rüfət İsmayılovun qol saatlarını dövlətin xeyrinə müsadirə edib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə TASS məhkəmə qərarının mətninə istinadən məlumat yayıb.
Bildirilir ki, məhkəmənin qərarında müsadirə edilmiş səkkiz qol saatının dəyərinin 4,4 milyon rubl (təxminən 98 100 AZN) təşkil etdiyi qeyd olunub.
Xatırladaq ki, daha əvvəl məhkəmənin qərarı ilə keçmiş nazir müavininin 533,6 milyon rubl (təxminən 11 milyon 755 min AZN) dəyərində qiymətləndirilən əmlakı müsadirə edilmişdi
Qeyd edək ki, İsmayılov və müavini Dalqat Abdulqapurov 7 noyabr 2023-cü ildə Federal Təhlükəsizlik Xidmətinin (FTX) əməkdaşları tərəfindən saxlanılıblar. 1975-ci il təvəllüdlü Rüfət İsmayılov Dağıstanın Dərbənd şəhərində azərbaycanlı ailəsində dünyaya gəlib. Onun atası hakim Hikmət İsmayılov Dağıstanda hakim vəzifəsində çalışıb.//Bakıvaxtı.az

The Dorogomilovsky District Court of Moscow has confiscated the wristwatches of Rufat Ismayilov, former deputy minister of the Ministry of Internal Affairs of Dagestan, who is originally Azerbaijani, in favor of the state.
Medianews.az reports, citing the text of the court decision from TASS.
It is reported that the court decision noted that the value of the eight confiscated wristwatches amounted to 4.4 million rubles (approximately 98,100 AZN).
Recall that previously, by court decision, the former deputy minister’s property, valued at 533.6 million rubles (approximately 11 million 755 thousand AZN), was confiscated.
It should be noted that Ismayilov and his deputy Dalqat Abdulqapurov were detained on November 7, 2023, by officers of the Federal Security Service (FSB). Born in 1975, Rufat Ismayilov was born into an Azerbaijani family in the city of Derbent, Dagestan. His father, judge Hikmat Ismayilov, worked as a judge in Dagestan. //Bakıvaxtı.az