Qurban Qurbanov narazı qalmışdı -
AFFA Misli Premyer Liqasının 25-ci turunda baş tutan “Kəpəz”-“Qarabağ” oyununda mübahisəli penalti epizodu ilə bağlı həmin matçın hakimlərinin səs yazısını yayıb.
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, matçda “Qarabağ”ın futbolçusu Kamilo Durana qarşı qayda pozuntusu olduğu ilə bağlı narazılıqlar var idi.
Belə ki, həmin oyundan sonra Qurban Qurbanov da hakimlərin VAR-a baxdığı və penalti təyin etmədiyi epizodla bağlı danışmışdı. O, bu epizodun 11 metrlik cərimə zərbəsi olduğunu bildirmişdi.
AFFA Hakimlər Komitəsi isə həmin epizodda hakimlərin niyə penalti təyin etmədikləri ilə bağlı danışıqlarını yayıb.

Qurban Qurbanov was dissatisfied -
AFFA has released the audio recording of the referees from the “Kəpəz”-“Qarabağ” match in the 25th round of the Misli Premier League concerning the controversial penalty incident.
Medianews.az reports, citing “Qafqazinfo”, that there were complaints about a foul against “Qarabağ” player Kamilo Duran during the match.
Specifically, after the game, Qurban Qurbanov also spoke about the incident where the referees reviewed the VAR and did not award a penalty. He stated that this incident was a penalty kick.
However, the AFFA Referees Committee published the discussion of the referees explaining why they did not award a penalty for that incident.