Qurban Qurbanov narazı qalmışdı -
AFFA Misli Premyer Liqasının 25-ci turunda baş tutan “Kəpəz”-“Qarabağ” oyununda mübahisəli penalti epizodu ilə bağlı həmin matçın hakimlərinin səs yazısını yayıb.
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, matçda “Qarabağ”ın futbolçusu Kamilo Durana qarşı qayda pozuntusu olduğu ilə bağlı narazılıqlar var idi.
Belə ki, həmin oyundan sonra Qurban Qurbanov da hakimlərin VAR-a baxdığı və penalti təyin etmədiyi epizodla bağlı danışmışdı. O, bu epizodun 11 metrlik cərimə zərbəsi olduğunu bildirmişdi.
AFFA Hakimlər Komitəsi isə həmin epizodda hakimlərin niyə penalti təyin etmədikləri ilə bağlı danışıqlarını yayıb.

Курбан Курбанов остался недоволен -
AFFA опубликовала аудиозапись судей по поводу спорного эпизода с пенальти в матче 25-го тура Misli Премьер-Лиги между «Кяпазом» и «Карабахом».
Как сообщает Medianews.az со ссылкой на «Qafqazinfo», в матче были недовольства по поводу нарушения правил в отношении игрока «Карабаха» Камило Дурана.
После игры Курбан Курбанов также высказался по эпизоду, когда судьи просмотрели момент на VAR и не назначили пенальти. Он заявил, что этот эпизод был 11-метровым штрафным ударом.
Комитет арбитров AFFA опубликовал обсуждение судей по поводу того, почему в данном эпизоде не был назначен пенальти.