Belçikanın Baş naziri Bart De Vever Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın ona tapança hədiyyə etdiyini bilmədən özü ilə ölkəsinə aparıb.
Bu barədə yerli “Nieuwsblad” qəzeti məlumat yayıb.
Bildirilir ki, hökumət başçısı aldığı hədiyyə paketini nümayəndə heyətinin üzvlərinə ötürüb. O, hədiyyənin silah olduğunu yalnız Belçikaya qayıtdıqdan sonra aeroportda mətbuatdan öyrəndiyini bildirib.
De Vever hədiyyəni açdıqdan sonra silahı hava limanının polisinə təhvil verib. Hazırda o, aeroportun seyfində saxlanılır.
Hədiyyənin gələcək taleyinin necə olacağı məlum deyil.
Xatırladaq ki, Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan NATO-nun Ankarada keçirilən sammitinin yekununda Avropa liderlərinə üzərində onların adları həkk olunmuş “Tofak” markalı fərdi tapançalar və döyüş patronları hədiyyə edib./“Qafqazinfo”

Belgium's Prime Minister Bart De Wever unknowingly took with him and brought to his country a pistol gifted to him by Turkish President Recep Tayyip Erdoğan.
This was reported by the local "Nieuwsblad" newspaper.
It is reported that the head of government handed the gift package to members of his delegation. He stated that he only learned from the press at the airport after returning to Belgium that the gift was a weapon.
After opening the gift, De Wever handed the pistol over to the airport police. It is currently kept in the airport's safe.
The future fate of the gift is unknown.
Recall that Turkish President Recep Tayyip Erdoğan gifted European leaders personalized pistols of the "Tofak" brand with their names engraved on them and combat cartridges at the conclusion of NATO's summit held in Ankara. / "Qafqazinfo"