Qubada dəhşət: əvvəl onu, sonra özünü öldürdü
Martın 18-də Quba rayonu Zizik kəndində 1966-cı il təvəllüdlü Ceyhun Ağasiyev və 1970-ci il təvəllüdlü Gülgəz Ağasiyevanın ölmələri barədə rayon prokurorluğuna məlumat daxil olub.
Bu barədə Baş Prokurorluğun mətbuat xidmətindən məlumat verilib.
Qeyd edilib ki, aparılmış araşdırmalarla Ceyhun Ağasiyevin Gülgəz Ağasiyevanı qəsdən öldürdükdən sonra intihar etməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Faktla bağlı Quba rayon prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adam öldürmə) və 125-ci (özünü öldürmə həddinə çatdırma) maddələri ilə cinayət işi başlanıb.

On March 18, information was received by the district prosecutor's office regarding the deaths of Ceyhun Agasiyev, born in 1966, and Gülgəz Agasiyeva, born in 1970, in the village of Zizik, Quba district.
This was reported by the press service of the General Prosecutor's Office.
It was noted that investigations conducted established reasonable suspicions that Ceyhun Agasiyev committed suicide after intentionally killing Gülgəz Agasiyeva.
A criminal case has been initiated at the Quba district prosecutor's office under Articles 120.1 (willful murder) and 125 (inducing to suicide attempt) of the Criminal Code regarding the incident.