Qəzaya düşən sürücü belə xilas edildi -
Sumqayıt şəhəri, Yaşma bağları adlanan ərazidə yol-nəqliyyat qəzasının baş verib, vətəndaş avtomobildə sıxılı vəziyyətdə qalıb.
Bildirilib ki, məlumatla əlaqədar dərhal FHN-in Sumqayıt Regional Mərkəzinin xilasediciləri hadisə yerinə cəlb edilib.
Qəza “Volvo” markalı yük avtomobilinin idarəetməni itirərək reklam lövhəsinə çırpılması nəticəsində baş verib. Nəticədə sürücü deformasiyaya uğramış nəqliyyat vasitəsində sıxılı vəziyyətdə qalıb.
Xüsusi xilasetmə vasitələrinin köməyi ilə avtomobilin sürücüsü, 1975-ci il təvəllüdlü Sultanov Mahmud Sultan oğlunu xilas edərək təcili tibbi yardım briqadasına təhvil veriblər.
Sumqayıt şəhəri, Yaşma bağları adlanan ərazidə yol-nəqliyyat qəzasının baş verib, vətəndaş avtomobildə sıxılı vəziyyətdə qalıb. “Qafqazinfo” xəbər verir ki, bu barədə Fövqəladə Hallar Nazirliyi (FHN) məlumat yayıb. Bildirilib ki, məlumatla əlaqədar dərhal FHN-in Sumqayıt Regional Mərkəzinin xilasediciləri hadisə yerinə cəlb edilib. Ətraflı Ad - 00:22 Qəza “Volvo” markalı yük avtomobilinin idarəetməni itirərək reklam lövhəsinə çırpılması nəticəsində baş verib. Nəticədə sürücü deformasiyaya uğramış nəqliyyat vasitəsində sıxılı vəziyyətdə qalıb.

The driver involved in the accident was rescued like this -
A road traffic accident occurred in the area called Yasma Gardens in the city of Sumgayit, and a citizen remained trapped in the car.
It was stated that, in connection with the information, rescuers from the Sumgayit Regional Center of the MES were immediately dispatched to the scene.
The accident occurred as a result of a "Volvo" brand truck losing control and crashing into a billboard. As a result, the driver was trapped inside the deformed vehicle.
With the help of special rescue equipment, the driver, Sultanov Mahmud Sultan oglu, born in 1975, was rescued and handed over to the emergency medical team.
A road traffic accident occurred in the area called Yasma Gardens in the city of Sumgayit, and a citizen remained trapped in the car. "Qafqazinfo" reports that the Ministry of Emergency Situations (MES) has released information about this. It was stated that, in connection with the information, rescuers from the Sumgayit Regional Center of the MES were immediately dispatched to the scene. More details Name - 00:22 The accident occurred as a result of a "Volvo" brand truck losing control and crashing into a billboard. As a result, the driver was trapped inside the deformed vehicle.