Qəddafinin oğlunun azadlığa çıxmazdan əvvəl ödədiyi girovun məbləği bəlli oldu
Mərhum Liviya lideri Müəmmar Qəddafinin (1942-2011) oğlu Hannibal vəkilləri Livan məhkəməsi tərəfindən təyin edilmiş 896 min dollar məbləğində girovu ödədikdən sonra azadlığa çıxıb.
Oxu.Az xəbər verir ki, Hannibal Qəddafi Ümumi Təhlükəsizlik İdarəsinin binasını tərk edib və gücləndirilmiş mühafizə altında Beyrutdakı evinə yollanıb, orada ailəsi ilə birlikdə təxminən 10 gün keçirəcək. Qalan bütün prosedurlar başa çatdıqdan sonra o, şəxsi təyyarə ilə ehtimal ki, Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinə uçacaq.
Əvvəllər məhkəmə orqanları 2015-ci ildən həbsdə olan Qəddafinin oğlunun azad edilməsi üçün 11 milyon dollar məbləğində girov tələb edirdi.
Qeyd edək ki, Qəddafinin oğlu 2015-ci ildən Livanda həbsdədir. O, qonşu Suriyadan - siyasi sürgündə yaşadığı yerdən "Amal" hərəkatının döyüşçüləri tərəfindən qaçırılmış, sonra isə Livan hüquq-mühafizə orqanlarına təhvil verilmişdi. 2017-ci ildə təqsirləndirilən şəxs 1978-ci ildə Liviyada itkin düşmüş şiə imamı Musa Sədr haqqında məlumatı gizlətməkdə ittiham edilmişdi.

The amount of bail paid by Gaddafi's son before his release has been revealed.
The son Libyan leader Muammar Gaddafi's (1942-2011) son Hannibal has been released after his lawyers paid a bail of 896 thousand dollars set by the Lebanese court.
Oxu.Az reports that Hannibal Gaddafi has left the General Security Directorate building and has headed to his home in Beirut under heightened security, where he will spend about 10 days with his family. After completing all the remaining procedures, he will likely fly to the United Arab Emirates by private plane.
Previously, the court authorities had demanded a bail of 11 million dollars for the release of Gaddafi's son, who had been detained since 2015.
It should be noted that Gaddafi's son has been detained in Lebanon since 2015. He was kidnapped from neighboring Syria — from the place where he was living in political exile — by fighters of the "Amal" movement, and later handed over to the Lebanese law enforcement agencies. In 2017, the accused was charged with concealing information about Musa Sadr, the Shia imam who went missing in Libya in 1978.