Qaradağda saxlanılan rəis müavini
Baş prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsinin Qaradağ Rayon İcra Hakimiyyətində keçirdiyi əməliyyat zamanı saxlanılan Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin Dövlət Əmlakının idarə edilməsi və səmərəli istifadəsinə nəzarət şöbəsinin rəis müavini Zülfüqar Mansurovun cinayət işi üzrə məhkəmə prosesi başlayıb.
Medianews.az xəbər verir ki, Nizami Rayon Məhkəməsində hakim Emin Axundovun sədrliyi ilə keçirilən hazırlıq iclasında anket məlumatları dəqiqləşdirilib.
Cinayət işinin məhkəmə baxışına verilməsi barədə qərar qəbul edilib.
Baxış iclası iyunun 23-nə təyin olunub.
Xatırladaq ki, Zülfüqar Mansurov barəsində seçilmiş həbs qətimkan tədbiri ilə bağlı apellyasiya şikayəti verib. Məhkəmə onun barəsindəki həbs qətimkan tədbirini ləğv edib, o, həbsdən azad edilib.
Qeyd edək ki, ötən ilin noyabrında Baş prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsinin Qaradağ Rayon İcra Hakimiyyətində keçirdiyi əməliyyat zamanı Qaradağ Rayon İcra başçısının müavini Nadir Muradov, Rayon təsərrüfatı şöbəsinin baş məsləhətçisi Qafar Abdullayev, Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin Dövlət Əmlakının idarə edilməsi və səmərəli istifadəsinə nəzarət şöbəsinin rəis müavini Zülfüqar Mansurov saxlanılıb, Binəqədi rayon məhkəməsinin qərarı ilə barələrində həbs qətikmkan tədbiri seçilib. Bu ilin fevral ayında həbs müddəti yenidən uzadılıb.
Digər təqsirləndirilən şəxslərin cinayət işinə Qaradağ rayon Məhkəməsində baxılır.
Təqsirləndirilən şəxslərə qarşı Cinayət Məcəlləsinin 311.3.1 (rüşvət alma – qabaqcadan əlbir olan bir qrup şəxs və ya mütəşəkkil dəstə tərəfindən törədildikdə), 311.3.2 (rüşvət alma- təkrar törədildikdə), 311.3.3 (külli miqdarda rüşvət alma) maddələri ilə ittiham irəli sürülüb.(apa)

The court trial has begun in the criminal case of Zulfiqar Mansurov, Deputy Head of the Department for the Management and Effective Use of State Property of the State Property Issues Service, who was detained during an operation conducted by the Main Department for Combating Corruption under the Prosecutor General’s Office at the Karadag District Executive Authority.
Medianews.az reports that in the preparatory hearing held at the Nizami District Court under the chairmanship of Judge Emin Akhundov, personal data was verified.
A decision was made to refer the criminal case to trial.
The trial hearing was scheduled for June 23.
Recall that Zulfiqar Mansurov filed an appeal regarding the pre-trial detention measure chosen against him. The court annulled his pre-trial detention, and he was released from custody.
It should be noted that in November of last year, during an operation conducted by the Main Department for Combating Corruption under the Prosecutor General’s Office at the Karadag District Executive Authority, the Deputy Head of the Karadag District Executive Authority Nadir Muradov, the Chief Advisor of the District Agriculture Department Qafar Abdullayev, and Deputy Head of the Department for the Management and Effective Use of State Property of the State Property Issues Service Zulfiqar Mansurov were detained, and pre-trial detention measures were chosen against them by the Binagadi District Court’s decision. Their detention periods were extended again in February of this year.
The criminal case against the other accused persons is being heard at the Karadag District Court.
The accused are charged under Articles 311.3.1 (bribery – when committed by a group of persons acting in collusion or an organized group), 311.3.2 (bribery – when committed repeatedly), and 311.3.3 (accepting a large bribe) of the Criminal Code. (apa)