Qaradağda saxlanılan rəis müavini
Baş prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsinin Qaradağ Rayon İcra Hakimiyyətində keçirdiyi əməliyyat zamanı saxlanılan Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin Dövlət Əmlakının idarə edilməsi və səmərəli istifadəsinə nəzarət şöbəsinin rəis müavini Zülfüqar Mansurovun cinayət işi üzrə məhkəmə prosesi başlayıb.
Medianews.az xəbər verir ki, Nizami Rayon Məhkəməsində hakim Emin Axundovun sədrliyi ilə keçirilən hazırlıq iclasında anket məlumatları dəqiqləşdirilib.
Cinayət işinin məhkəmə baxışına verilməsi barədə qərar qəbul edilib.
Baxış iclası iyunun 23-nə təyin olunub.
Xatırladaq ki, Zülfüqar Mansurov barəsində seçilmiş həbs qətimkan tədbiri ilə bağlı apellyasiya şikayəti verib. Məhkəmə onun barəsindəki həbs qətimkan tədbirini ləğv edib, o, həbsdən azad edilib.
Qeyd edək ki, ötən ilin noyabrında Baş prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsinin Qaradağ Rayon İcra Hakimiyyətində keçirdiyi əməliyyat zamanı Qaradağ Rayon İcra başçısının müavini Nadir Muradov, Rayon təsərrüfatı şöbəsinin baş məsləhətçisi Qafar Abdullayev, Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin Dövlət Əmlakının idarə edilməsi və səmərəli istifadəsinə nəzarət şöbəsinin rəis müavini Zülfüqar Mansurov saxlanılıb, Binəqədi rayon məhkəməsinin qərarı ilə barələrində həbs qətikmkan tədbiri seçilib. Bu ilin fevral ayında həbs müddəti yenidən uzadılıb.
Digər təqsirləndirilən şəxslərin cinayət işinə Qaradağ rayon Məhkəməsində baxılır.
Təqsirləndirilən şəxslərə qarşı Cinayət Məcəlləsinin 311.3.1 (rüşvət alma – qabaqcadan əlbir olan bir qrup şəxs və ya mütəşəkkil dəstə tərəfindən törədildikdə), 311.3.2 (rüşvət alma- təkrar törədildikdə), 311.3.3 (külli miqdarda rüşvət alma) maddələri ilə ittiham irəli sürülüb.(apa)

По уголовному делу заместителя начальника отдела Государственной службы имущественных вопросов по контролю за управлением и эффективным использованием государственного имущества Зульфугара Мансурова, задержанного во время операции Главное управление по борьбе с коррупцией при Главном прокуроре в Карадагском районном исполкоме, начался судебный процесс.
Сообщает Medianews.az, что на предварительном заседании в Низаминском районном суде под председательством судьи Эмина Ахундова были уточнены данные анкеты.
Принято решение о передаче уголовного дела в судебное разбирательство.
Заседание назначено на 23 июня.
Напомним, что Зульфугар Мансуров подал апелляцию на избранную в отношении него меру пресечения в виде ареста. Суд отменил меру пресечения в форме ареста в отношении него, и он был освобождён из-под стражи.
Отметим, что в ноябре прошлого года во время операции Главным управлением по борьбе с коррупцией при Главном прокуроре в Карадагском районном исполкоме были задержаны заместитель главы Карадагского района Надир Мурадов, главный консультант районного хозяйственного отдела Гафар Абдуллаев и заместитель начальника отдела Государственной службы имущественных вопросов по контролю за управлением и эффективным использованием государственного имущества Зульфугар Мансуров. В отношении них по решению суда Бинагадинского района была избрана мера пресечения в виде ареста. В феврале этого года срок ареста был продлен.
Уголовное дело в отношении других обвиняемых рассматривается в Карадагском городском суде.
Обвинения в отношении обвиняемых предъявлены по статьям 311.3.1 (взяточничество — если совершено предварительно сговорившейся группой лиц или организованной группой), 311.3.2 (взяточничество — совершенное повторно), 311.3.3 (взятка в крупном размере) Уголовного кодекса. (apa)