"Qarabağ"ın əsas komandasından qovulan futbolçusu yenidən cəzalandırıldı -
"Qarabağ" klubunun intizamsızlığı ilə diqqət çəkən müdafiəçisi Sami Mmae növbəti dəfə cəzaya məruz qalıb.
Medianews.az Oxu.Az-a istinadən xəbər verir ki, belçikalı legioner bu dəfə Əvəzedicilər Liqasındakı davranışlarına görə cəzalandırılıb.
Belə ki, çempionatın 21-ci turu çərçivəsində baş tutan "Sabah-2" ilə qarşılaşmanın 43-cü dəqiqəsində hakim qərarına kəskin etiraz edən futbolçu ikinci sarı vərəqəni alaraq meydandan kənarlaşdırılıb.
Məhz bu hərəkətinə görə Mmae bir oyunluq diskvalifikasiya edilib, "Qarabağ-2" komandası isə 250 manat məbləğində cərimə ödəyəcək.
Xatırladaq ki, Sami Mmae daxili intizam qaydalarını pozduğuna görə "Qarabağ"ın baş məşqçisi Qurban Qurbanov tərəfindən bir müddət əvvəl əsas komandadan uzaqlaşdırılıb.

За несоблюдение дисциплины в клубе "Карабах" защитник Самми Ммае снова подвергся наказанию.
Medianews.az со ссылкой на Oxu.Az сообщает, что бельгийский легионер на этот раз был наказан за поведение в Лиге дублеров.
Так, на 43-й минуте матча 21-го тура чемпионата с командой "Сабах-2" футболист выразил резкое несогласие с решением судьи, получил вторую желтую карточку и был удалён с поля.
За это действие Ммае дисквалифицирован на одну игру, а команда "Карабах-2" выплатит штраф в размере 250 манатов.
Напомним, что за нарушение внутренних правил дисциплины Самми Ммае был отстранён от основной команды "Карабаха" главным тренером Гурбаном Гурбановым некоторое время назад.