"Qarabağ"ın əsas komandasından qovulan futbolçusu yenidən cəzalandırıldı -
"Qarabağ" klubunun intizamsızlığı ilə diqqət çəkən müdafiəçisi Sami Mmae növbəti dəfə cəzaya məruz qalıb.
Medianews.az Oxu.Az-a istinadən xəbər verir ki, belçikalı legioner bu dəfə Əvəzedicilər Liqasındakı davranışlarına görə cəzalandırılıb.
Belə ki, çempionatın 21-ci turu çərçivəsində baş tutan "Sabah-2" ilə qarşılaşmanın 43-cü dəqiqəsində hakim qərarına kəskin etiraz edən futbolçu ikinci sarı vərəqəni alaraq meydandan kənarlaşdırılıb.
Məhz bu hərəkətinə görə Mmae bir oyunluq diskvalifikasiya edilib, "Qarabağ-2" komandası isə 250 manat məbləğində cərimə ödəyəcək.
Xatırladaq ki, Sami Mmae daxili intizam qaydalarını pozduğuna görə "Qarabağ"ın baş məşqçisi Qurban Qurbanov tərəfindən bir müddət əvvəl əsas komandadan uzaqlaşdırılıb.

The defender Sami Mmae from the "Karabakh" club, who has attracted attention with his indiscipline, has been punished once again.
According to Medianews.az citing Oxu.Az, the Belgian legionary has been penalized this time for his behavior in the Reserves League.
Specifically, in the 43rd minute of the match against "Sabah-2" held within the 21st round of the championship, the player was sent off after receiving a second yellow card for sharply protesting the referee's decision.
For this action, Mmae has been suspended for one game, and the "Karabakh-2" team will pay a fine of 250 manats.
It should be reminded that Sami Mmae was previously removed from the main team by "Karabakh" head coach Gurban Gurbanov for violating internal disciplinary regulations.