"Qarabağ" ilk transferini etdi
Medianews.az Offsideplus.az-a istinadən xəbər verir ki, Kiprin "Omoniya" (Aradipu) klubunun şərəfini qoruyan fransalı vinger Jali Muaddib yeni mövsümdən Ağdam təmsilçisinin uğurları üçün tər tökəcək.
Bu keçidi "Sport FM" radiosuna rəsmən təsdiqləyən Nikosiya klubunun baş meneceri Giorqos İrakleus bildirib ki, 25 yaşlı futbolçu ilə Azərbaycan çempionu arasında tam razılıq əldə olunub.
Menecerin sözlərinə görə, Muaddib aylar öncə "Qarabağ"dan təklif alsa da, komandasına sadiqlik nümayiş etdirərək "Omoniya"nın liqada qalması üçün sona qədər mübarizə aparacağını vəd edib.
Cari mövsümdə Kipr klubunda 31 oyuna çıxaraq 4 qol və 7 məhsuldar ötürmə ilə yadda qalan vingerin müqaviləsi yayda başa çatdığı üçün o, yeni komandasına azad agent statusu ilə qoşulacaq.
İrakleus həmçinin qeyd edib ki, müqavilədəki bəzi kiçik maliyyə bəndlərinə rəğmən, klub futbolçunun gedişinə mane olmayacaq.

Первый футболист, который присоединится к "Карабаху" в летнее трансферное окно, уже определен.
Medianews.az, ссылаясь на Offsideplus.az, сообщает, что французский вингер Джали Муаадиб, защищающий честь кипрского клуба "Омония" (Арадиппу), с нового сезона будет бороться за успехи агдамского представителя.
Официально подтвердил этот переход менеджер клуба из Никосии Георгос Ираклеус в радиопрограмме "Sport FM", заявив, что достигнуто полное согласие между 25-летним футболистом и чемпионом Азербайджана.
По словам менеджера, Муаадиб получил предложение от "Карабаха" несколько месяцев назад, однако проявил преданность своей команде и пообещал бороться до конца за сохранение "Омонии" в лиге.
В нынешнем сезоне вингер, сыгравший за кипрский клуб 31 матч, забивший 4 гола и отдавший 7 результативных передач, станет свободным агентом летом, так как его контракт заканчивается, и присоединится к новой команде на правах свободного игрока.
Ираклеус также отметил, что несмотря на некоторые мелкие финансовые пункты в контракте, клуб не будет препятствовать уходу футболиста.