"Qarabağ" ilk transferini etdi
Medianews.az Offsideplus.az-a istinadən xəbər verir ki, Kiprin "Omoniya" (Aradipu) klubunun şərəfini qoruyan fransalı vinger Jali Muaddib yeni mövsümdən Ağdam təmsilçisinin uğurları üçün tər tökəcək.
Bu keçidi "Sport FM" radiosuna rəsmən təsdiqləyən Nikosiya klubunun baş meneceri Giorqos İrakleus bildirib ki, 25 yaşlı futbolçu ilə Azərbaycan çempionu arasında tam razılıq əldə olunub.
Menecerin sözlərinə görə, Muaddib aylar öncə "Qarabağ"dan təklif alsa da, komandasına sadiqlik nümayiş etdirərək "Omoniya"nın liqada qalması üçün sona qədər mübarizə aparacağını vəd edib.
Cari mövsümdə Kipr klubunda 31 oyuna çıxaraq 4 qol və 7 məhsuldar ötürmə ilə yadda qalan vingerin müqaviləsi yayda başa çatdığı üçün o, yeni komandasına azad agent statusu ilə qoşulacaq.
İrakleus həmçinin qeyd edib ki, müqavilədəki bəzi kiçik maliyyə bəndlərinə rəğmən, klub futbolçunun gedişinə mane olmayacaq.

The first player that "Qarabağ" will add to its squad during the summer transfer window has already been determined.
Medianews.az, referring to Offsideplus.az, reports that the French winger Jali Muaddib, who represents the Cypriot club "Omonia" (Aradipu), will sweat for the success of the Agdam representative from the new season.
The Nicosia club's general manager Giorgos Irakleus, who officially confirmed this transfer to "Sport FM" radio, stated that full agreement has been reached between the 25-year-old player and the Azerbaijani champion.
According to the manager, although Muaddib received an offer from "Qarabağ" months ago, he demonstrated loyalty to his team and promised to fight until the end for "Omonia" to remain in the league.
In the current season, the winger, who appeared in 31 games for the Cypriot club, scoring 4 goals and providing 7 assists, will join his new team as a free agent since his contract expires in the summer.
Irakleus also noted that despite some minor financial clauses in the contract, the club will not prevent the player's departure.