Qapılara yapışdırılan elan vətəndaşa baha başa
Paytaxtın müxtəlif ərazilərində yaşayış binalarının girişləri və mənzil qapıları reklam vərəqləri ilə doldurulur.
Medianews.az Milli.Az-a istinadən xəbər verir ki, vətəndaşların sözlərinə görə, reklamlar onların razılığı olmadan yapışdırılır və bəzi hallarda qapıların səthində iz buraxır.
Məsələ ilə bağlı şikayətçi Sənan Mirzəyev qeyd edib ki, mənzilinin qapısına yapışdırılan reklam sonradan təmizlənərkən problem yaradıb. Onun sözlərinə görə, qapının materialı səbəbindən yapışqan izi qalıb və bunu aradan qaldırmaq üçün xüsusi təmizləyici vasitə almağa məcbur olub.
Məsələ ilə bağlı adı hallanan şirkət isə iddiaları qəbul etməyib. Şirkət nümayəndələri bildiriblər ki, reklam vərəqləri sadəcə paylanılması üçün hazırlanıb və onların konkret olaraq hansı ünvana yapışdırıldığı barədə məlumatları yoxdur.

Во входах жилых домов и на дверях квартир в различных районах столицы развешиваются рекламные листовки.
Medianews.az, ссылаясь на Milli.Az, сообщает, что, по словам граждан, реклама размещается без их согласия и в некоторых случаях оставляет следы на поверхности дверей.
По этому вопросу жалобщик Санан Мирзаханов отметил, что реклама, наклеенная на дверь его квартиры, создала проблему при последующей очистке. По его словам, из-за материала двери остался след от клея, и он был вынужден купить специальное чистящее средство для его удаления.
Компания, упомянутая в связи с этим вопросом, не признала претензии. Представители компании заявили, что рекламные листовки были подготовлены только для распространения, и у них нет информации о том, на какой конкретно адрес они были наклеены.