“Qalatasaray” Osimhen üçün
Türkiyənin “Qalatasaray” klubunun hücumçusu Viktor Osimhenin yüksək performansı Avropanın aparıcı klublarının diqqətini çəkib.
Medianews.az Türkiyə mediasın istinadən xəbər verir ki, sarı-qırmızılılar nigeriyalı futbolçu üçün minimum 150 milyon avro transfer haqqı tələb edir.
Məlumata görə, mövsümün əvvəlində 75 milyon avroya transfer edilən Osimhen həm Türkiyə çempionatında, həm də UEFA Çempionlar Liqası oyunlarında göstərdiyi performansla seçilir.
Futbolçunun çıxışı xüsusilə “Real Madrid” və “PSJ” klublarının diqqətini cəlb edib. Hər iki klubun nümayəndələrinin “Qalatasaray” – “Liverpool” matçını tribunadan izləyərək hücumçunu yaxından izlədiyi bildirilir.
“Qalatasaray” rəhbərliyi hazırda futbolçunu satmaq niyyətində deyil. Lakin mümkün transfer danışıqları üçün minimum məbləğin 150 milyon avro olduğu və bu rəqəmdən aşağı təkliflərin nəzərdən keçirilməyəcəyi vurğulanır.

Высокая игра нападающего турецкого клуба «Галатасарай» Виктора Осимхена привлекла внимание ведущих европейских клубов.
Medianews.az, ссылаясь на турецкие СМИ, сообщает, что желто-красные требуют минимум 150 миллионов евро трансферного вознаграждения за нигерийского футболиста.
По информации, Осимхен, перешедший за 75 миллионов евро в начале сезона, выделяется как в чемпионате Турции, так и в матчах Лиги чемпионов УЕФА своим выступлением.
Выступления футболиста особенно привлекли внимание клубов «Реал Мадрид» и ПСЖ. Сообщается, что представители обоих клубов следили за нападающим с трибун матча «Галатасарай» – «Ливерпуль» очень внимательно.
Руководство «Галатасарая» в настоящее время не намерено продавать футболиста. Однако подчеркивается, что минимальная сумма для возможных переговоров о трансфере составляет 150 миллионов евро, и предложения ниже этой суммы рассматриваться не будут.