Polşa millisinin üzvü karyerasını "Sabah"da davam etdirəcək -
Medianews.az oxu.az-a istinadən xəbər verir ki, Polşa millisinin üzvü "Sabah"da çıxış etməyə davam edəcək.
Timateuş Puxaç "Sabah"a yay transfer pəncərəsi zamanı keçmişdi. Sol cinah müdafiəçisi "Holştayn Kil"dən satınalma hüququ ilə icarəyə götürülmüşdü.
Məlumata görə, son Azərbaycan çempionu bu hüquqdan istifadə etmək qərarına gəlib. "Sabah" Polşa millisinin üzvünün transfer hüquqlarını bir neçə yüz min avro müqabilində tamamilə alacaq.
Məlumata görə, artıq bütün detallar razılaşdırılıb və proses yekunlaşıb. Rəsmi keçidin tamamlanması üçün yalnız imzalar çatışmır. Təcrübəli futbolçu ilə üçillik müqavilə imzalanacağı gözlənilir.
Xatırladaq ki, Puxaç cari mövsümdə meydana çıxdığı 32 matçda 2 qol vurub və 12 məhsuldar ötürmə ilə yadda qalıb.
İndiyə qədər "Sabah"ın tarixində ən bahalı transfer 600 min avroya başa gələn Kahim Parris hesab olunurdu. Polşalı müdafiəçinin transfer məbləğinin bu rekorda çox yaxın olduğu qeyd edilir.

It has already become clear where Tymoteusz Puchacz will continue his career.
Medianews.az reports with reference to oxu.az that the member of the Polish national team will continue to play for "Sabah".
Tymoteusz Puchacz joined "Sabah" during the summer transfer window. The left flank defender was loaned with a purchase option from "Holstein Kiel".
According to the information, the recent Azerbaijani champion decided to use this option. "Sabah" will fully acquire the transfer rights of the member of the Polish national team for several hundred thousand euros.
According to the information, all the details have already been agreed upon and the process is completed. Only signatures are missing for the official transfer to be completed. It is expected that a three-year contract will be signed with the experienced footballer.
Recall that Puchacz scored 2 goals in the 32 matches he appeared in this season and is remembered for 12 assists.
Until now, the most expensive transfer in "Sabah"'s history was considered to be Kahim Parris, costing 600 thousand euros. It is noted that the transfer amount of the Polish defender is very close to this record.