Pezeşkian: ABŞ ilə danışıqlara hazırıq
“ABŞ İrana qarşı təxribatlardan imtina etsə, Tehran Vaşinqtonla danışıqları davam etdirməyə hazırdır”.
Medianews.az xəbər verir ki, bunu İran Prezidenti Məsud Pezeşkian Yaponiya Baş naziri Sanae Takaiçi ilə telefon söhbəti zamanı deyib.
Prezident İranın hüquqlarını təmin edən və regionda sülh və əmin-amanlığı bərqərar edən ədalətli razılaşmaya nail olmaq üçün diplomatik prosesi davam etdirməyə hazır olduqlarını vurğulayıb.
“Buna ancaq ABŞ-nin həddindən artıq iddiaları və təxribatçı addımlarını dayandırması şərtilə nail olmaq olar”, - Pezeşkian bildirib.//Teleqraf

"If the US refrains from provocations against Iran, Tehran is ready to continue negotiations with Washington."
Medianews.az reports that this was said by Iranian President Masoud Pezeshkian during a phone conversation with Japanese Prime Minister Sanae Takai.
The President emphasized that Iran is ready to continue the diplomatic process to reach a fair agreement that ensures Iran's rights and establishes peace and security in the region.
"This can only be achieved on the condition that the US stops its excessive demands and provocative actions," Pezeshkian stated.//Telegraph