Paşinyan Rusiyaya meydan oxudu:
Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan bildirib ki, Rusiya qaz, yanacaq və almaz tədarükü ilə bağlı sazişi dayandıracağı halda qiymət artımından qorxmur.
Paşinyan bunu Rusiyanın Ermənistanın Avropa İttifaqına üzvlük prosesinin mümkün nəticələri barədə xəbərdarlığından sonra deyib.
"Ermənistanı yüksək qiymətlərlə qorxutmaq məntiqsizdir. Çünki bizim kifayət qədər çox pulumuz olacaq ki, bu da bizə baha görünməsin", - deyə Paşinyan bildirib.
Onun sözlərinə görə, Ermənistan "sülhün kəsişmə nöqtəsinə" çevrilir.
"Bu gün bizim hərbi-sənaye kompleksimiz var və biz inkişaf etmiş ölkələrə silah satırıq", - baş nazir əlavə edib.
Rusiya daha əvvəl bəyan etmişdi ki, Ermənistan Avropa İttifaqına inteqrasiya prosesini davam etdirərsə, 2013-cü ildə imzalanmış qaz, neft məhsulları və işlənməmiş təbii almazların tədarükü üzrə əməkdaşlıq sazişini dayandıra və ya ləğv edə bilər. Həmin saziş ixrac rüsumlarının ləğvini nəzərdə tutur.
Ermənistanın Ərazi İdarəetmə və İnfrastruktur Nazirliyi isə gün ərzində Sergey Tsivilevin adından göndərildiyi iddia edilən məktubu almadığını açıqlayıb./Oxu.Az

Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что не боится повышения цен, если Россия приостановит соглашение о поставках газа, топлива и алмазов.
Пашинян сказал это после предупреждения России о возможных последствиях процесса членства Армении в Европейском Союзе.
"Страшить Армению высокими ценами — это нелогично. Потому что у нас будет достаточно денег, и это для нас не будет дорого", — заявил Пашинян.
По его словам, Армения превращается в "перекресток мира".
"Сегодня у нас есть военно-промышленный комплекс, и мы продаем оружие развитым странам", — добавил премьер-министр.
Ранее Россия заявляла, что если Армения продолжит процесс интеграции в Европейский Союз, то она может приостановить или аннулировать соглашение о сотрудничестве по поставкам газа, нефтепродуктов и необработанных природных алмазов, подписанное в 2013 году. Данное соглашение предусматривает отмену экспортных пошлин.
Министерство территориального управления и инфраструктуры Армении заявило, что в течение дня не получало письмо, якобы отправленное от имени Сергея Цивилева./Oxu.Az