Paşinyan Rusiyaya meydan oxudu:
Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan bildirib ki, Rusiya qaz, yanacaq və almaz tədarükü ilə bağlı sazişi dayandıracağı halda qiymət artımından qorxmur.
Paşinyan bunu Rusiyanın Ermənistanın Avropa İttifaqına üzvlük prosesinin mümkün nəticələri barədə xəbərdarlığından sonra deyib.
"Ermənistanı yüksək qiymətlərlə qorxutmaq məntiqsizdir. Çünki bizim kifayət qədər çox pulumuz olacaq ki, bu da bizə baha görünməsin", - deyə Paşinyan bildirib.
Onun sözlərinə görə, Ermənistan "sülhün kəsişmə nöqtəsinə" çevrilir.
"Bu gün bizim hərbi-sənaye kompleksimiz var və biz inkişaf etmiş ölkələrə silah satırıq", - baş nazir əlavə edib.
Rusiya daha əvvəl bəyan etmişdi ki, Ermənistan Avropa İttifaqına inteqrasiya prosesini davam etdirərsə, 2013-cü ildə imzalanmış qaz, neft məhsulları və işlənməmiş təbii almazların tədarükü üzrə əməkdaşlıq sazişini dayandıra və ya ləğv edə bilər. Həmin saziş ixrac rüsumlarının ləğvini nəzərdə tutur.
Ermənistanın Ərazi İdarəetmə və İnfrastruktur Nazirliyi isə gün ərzində Sergey Tsivilevin adından göndərildiyi iddia edilən məktubu almadığını açıqlayıb./Oxu.Az

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan stated that he is not afraid of price increases if Russia stops the agreement on the supply of gas, fuel, and diamonds.
Pashinyan said this following Russia's warning about the possible consequences of Armenia's process of joining the European Union.
"It is unreasonable to scare Armenia with high prices. Because we will have enough money, which will not seem expensive to us," Pashinyan said.
According to him, Armenia is "turning into the intersection point of peace."
"Today, we have a military-industrial complex and we sell weapons to developed countries," the prime minister added.
Russia had previously declared that if Armenia continues the integration process with the European Union, it may stop or cancel the cooperation agreement signed in 2013 for the supply of gas, petroleum products, and rough natural diamonds. This agreement provides for the abolition of export duties.
Armenia's Ministry of Territorial Administration and Infrastructure stated that it has not received a letter allegedly sent on behalf of Sergey Tsivilev during the day./Oxu.Az