Paşinyan: Putin mənim dostumdur
“Rusiyaya qarşı nəinki heç bir kəskin addım atmayacağıq, həm də münasibətləri daha da dərinləşdirəcəyik”.
Medianews.az xəbər verir ki, bunu Ermənistan Baş naziri Nikol Paşinyan deyib.
“Mənim Rusiya Prezidenti Vladimir Putinlə, sözün əsl mənasında, dostluq münasibətlərim var. Rusiya Prezidentinın 2018-ci ildən bəri başqa hansısa liderlə bu qədər daha çox əlaqə saxladığına şübhə edirəm. Bu müddət ərzində 200-dən çox telefon danışığımız olub, təkcə telefon danışıqları”, - Baş nazir bildirib.
Paşinyan əlavə edib ki, səkkiz ildir Rusiya hökumətinin başçısı ilə çox isti dostluq münasibətləri var:
“Rusiyaya münasibətimiz çox istidir. Burada problem başqa yerdədir. Bir çox hallarda müxalifət bizə “Rusiya ilə bərabərhüquqlu münasibətlər”dən danışır. Rusiya supergücdür, Rusiya kimi bir supergücə necə yanaşılmalıdırsa, elə yanaşırıq- hörmət və ehtiramla”.
Baş nazir təkcə Rusiyaya deyil, həm də Rusiya Prezidentinə və hökumətinin başçısına eyni cür yanaşdığını vurğulayıb.//Teleqraf

Pashinyan: Putin is my friend
"I have, in the true sense of the word, friendship relations with Russian President Vladimir Putin. I doubt that since 2018 the Russian President has maintained so many relations with any other leader. During this period, we have had more than 200 phone conversations, only phone calls," the Prime Minister said.
Pashinyan added that he has very warm friendship relations with the head of the Russian government for eight years:
"Our attitude towards Russia is very warm. The problem lies elsewhere here. In many cases, the opposition talks to us about 'equal relations with Russia.' Russia is a superpower; we approach it as one should approach such a superpower — with respect and reverence."
The Prime Minister emphasized that he treats not only Russia but also the Russian President and the head of its government in the same manner.//Telegraph