Paşinyan: Putin mənim dostumdur
“Rusiyaya qarşı nəinki heç bir kəskin addım atmayacağıq, həm də münasibətləri daha da dərinləşdirəcəyik”.
Medianews.az xəbər verir ki, bunu Ermənistan Baş naziri Nikol Paşinyan deyib.
“Mənim Rusiya Prezidenti Vladimir Putinlə, sözün əsl mənasında, dostluq münasibətlərim var. Rusiya Prezidentinın 2018-ci ildən bəri başqa hansısa liderlə bu qədər daha çox əlaqə saxladığına şübhə edirəm. Bu müddət ərzində 200-dən çox telefon danışığımız olub, təkcə telefon danışıqları”, - Baş nazir bildirib.
Paşinyan əlavə edib ki, səkkiz ildir Rusiya hökumətinin başçısı ilə çox isti dostluq münasibətləri var:
“Rusiyaya münasibətimiz çox istidir. Burada problem başqa yerdədir. Bir çox hallarda müxalifət bizə “Rusiya ilə bərabərhüquqlu münasibətlər”dən danışır. Rusiya supergücdür, Rusiya kimi bir supergücə necə yanaşılmalıdırsa, elə yanaşırıq- hörmət və ehtiramla”.
Baş nazir təkcə Rusiyaya deyil, həm də Rusiya Prezidentinə və hökumətinin başçısına eyni cür yanaşdığını vurğulayıb.//Teleqraf

Пашинян: Путин — мой друг
«У меня с президентом России Владимиром Путиным, в буквальном смысле слова, дружеские отношения. Сомневаюсь, что президент России с 2018 года поддерживал столько же контактов с каким-либо другим лидером. За этот период у нас было более 200 телефонных разговоров, и это только телефонные звонки», — заявил премьер-министр.
Пашинян добавил, что на протяжении восьми лет у него очень теплые дружеские отношения с главой российского правительства:
«Наши отношения с Россией очень теплые. Проблема кроется в другом. Во многих случаях оппозиция говорит нам о «равноправных отношениях с Россией». Россия — сверхдержава, и мы относимся к такой сверхдержаве именно так — с уважением и почтением».
Премьер-министр подчеркнул, что относится одинаково не только к России, но и к президенту России и главе её правительства.//Teleqraf