“Osmanla ikimiz qalırıq, dayəni buraxmışam ki, dincəlsin, başqa yolum yoxdur” -
“Mənim əsas iş yerim Akademik Rus Dram teatrıdır. Orada aktrisa kimi çalışıram. “M-teatr”-da da aktrisa olaraq çalışıram. Mən 3-cü əlavə ali təhsil alıram. Mədəniyyət və İncəsənət universitetində, teatr rejissoru ixtisasındayam. İkinci kursda oxuyuram. Artıq quruluş verdiyim “Sən həmişə mənimləsən” əsəri “M-teatrın” səhnəsində oynanılır. Çox gözəl tamaşadır. Hər kəsə tövsiyyə edirəm ki, gəlib izləsin. Yeni üslubdadır”.
Bunu Medianews.az-a açıqlamasında tanınmış aktrisa Oksana Rəsulova deyib.
O daha sonra “M-teatr”-ın səhnəsində oynadığı tamaşalardan danışıb: “Yanvar ayının 11-də “Qızıl antilop” adlı uşaq tamaşasın təhvil verdim. Hind nağılıdır. Hind musiqisi, rəqsləri ilə zəngindir. Bütün əhvalatlar Hindistanda baş verir. “M-teatr”-ın səhnəsində “İnstinkt” və “Yad qadının məktubu” tamaşalarında oynayıram. Xalq artisti Vidadi Həsənovun rəhbərliyi və rejissorluğu altında “Kerri bacı” əsərini tamaşaya hazırlayırıq. O tamaşada Kerri bacı rolunu oynayıram. Çox gözəl tamaşa gözlənilir. Çünki burada bir neçə peşəkar insanlar çalışır. Amma belə ümumi götürəndə bizim teatrda başqa aktyorlar da var. Onlar da işləyirlər, çalışırlar. “6-cı palata”, “Amok” tamaşası, “Ovod”, “Adamlar və siçanlar” tamaşaları oynanılır".
Aktrisa bildirib ki, işləri nə qədər çox da olsa oğlu Osmana hər zaman vaxt ayırır: “İşlər əlbəttə ki, çoxdur, amma Osman mənim üçün ən birinci yerdədir. Çalışıram ona vaxt ayırım. Alınmasa da, alınsa da vaxt ayırıram. Başqa yolum yoxdur. Bir neçə gündür bir yerdəyik. Dayəni, yəni xalamı buraxmışam, evdədir, istirahət edir. Ayda 1 dəfə 10 günə qədər Osmanla ikimiz qalırıq. Adi günlərdə əlbəttə ki, o saat 5-ə qədər məktəbdə olur. 6 və bazar çalışıram ki, Osmanla vaxt keçirə bilim. Kinoya, teatra birlikdə gedirik. Elə vaxt olur ki, onu məşqlərimə də aparıram”.

“It's just Osman and me left, I let the nanny rest, I have no other way” -
“My main workplace is the Academic Russian Drama Theater. I work there as an actress. I also work as an actress at ‘M-theater.’ I am pursuing my third additional higher education. I am studying theater directing at the University of Culture and Arts. I am in the second year. The play I have already directed, ‘You Are Always with Me,’ is being performed on the stage of ‘M-theater.’ It is a very beautiful play. I recommend everyone to come and watch it. It is in a new style.”
These were the words of the well-known actress Oksana Rasulova in her statement to Medianews.az.
She then spoke about the plays she has acted in on the stage of ‘M-theater’: “On January 11, I delivered the children’s play called ‘Golden Antelope.’ It is an Indian tale. It is rich with Indian music and dances. All the stories take place in India. On the stage of ‘M-theater,’ I act in the plays ‘Instinct’ and ‘Letter from a Stranger Woman.’ We are preparing the play ‘Sister Kerry’ under the leadership and direction of People’s Artist Vidadi Hasanov. I play the role of Sister Kerry in that play. A very beautiful performance is expected. Because several professional people are working here. But generally speaking, there are other actors in our theater as well. They also work and perform. The plays ‘Ward 6,’ ‘Amok,’ ‘The Gadfly,’ and ‘Men and Mice’ are being performed.”
The actress stated that no matter how busy she is, she always makes time for her son Osman: “Of course, there is a lot of work, but Osman is my first priority. I try to make time for him. Whether I succeed or not, I make time. I have no other choice. We have been together for a few days now. I have left the nanny, that is, my aunt, at home; she is resting. Once a month, for up to 10 days, Osman and I stay alone. On normal days, of course, he stays at school until 5 o’clock. On Saturdays and Sundays, I try to spend time with Osman. We go to the cinema and theater together. Sometimes I even take him to my rehearsals.”