“Osmanla ikimiz qalırıq, dayəni buraxmışam ki, dincəlsin, başqa yolum yoxdur” -
“Mənim əsas iş yerim Akademik Rus Dram teatrıdır. Orada aktrisa kimi çalışıram. “M-teatr”-da da aktrisa olaraq çalışıram. Mən 3-cü əlavə ali təhsil alıram. Mədəniyyət və İncəsənət universitetində, teatr rejissoru ixtisasındayam. İkinci kursda oxuyuram. Artıq quruluş verdiyim “Sən həmişə mənimləsən” əsəri “M-teatrın” səhnəsində oynanılır. Çox gözəl tamaşadır. Hər kəsə tövsiyyə edirəm ki, gəlib izləsin. Yeni üslubdadır”.
Bunu Medianews.az-a açıqlamasında tanınmış aktrisa Oksana Rəsulova deyib.
O daha sonra “M-teatr”-ın səhnəsində oynadığı tamaşalardan danışıb: “Yanvar ayının 11-də “Qızıl antilop” adlı uşaq tamaşasın təhvil verdim. Hind nağılıdır. Hind musiqisi, rəqsləri ilə zəngindir. Bütün əhvalatlar Hindistanda baş verir. “M-teatr”-ın səhnəsində “İnstinkt” və “Yad qadının məktubu” tamaşalarında oynayıram. Xalq artisti Vidadi Həsənovun rəhbərliyi və rejissorluğu altında “Kerri bacı” əsərini tamaşaya hazırlayırıq. O tamaşada Kerri bacı rolunu oynayıram. Çox gözəl tamaşa gözlənilir. Çünki burada bir neçə peşəkar insanlar çalışır. Amma belə ümumi götürəndə bizim teatrda başqa aktyorlar da var. Onlar da işləyirlər, çalışırlar. “6-cı palata”, “Amok” tamaşası, “Ovod”, “Adamlar və siçanlar” tamaşaları oynanılır".
Aktrisa bildirib ki, işləri nə qədər çox da olsa oğlu Osmana hər zaman vaxt ayırır: “İşlər əlbəttə ki, çoxdur, amma Osman mənim üçün ən birinci yerdədir. Çalışıram ona vaxt ayırım. Alınmasa da, alınsa da vaxt ayırıram. Başqa yolum yoxdur. Bir neçə gündür bir yerdəyik. Dayəni, yəni xalamı buraxmışam, evdədir, istirahət edir. Ayda 1 dəfə 10 günə qədər Osmanla ikimiz qalırıq. Adi günlərdə əlbəttə ki, o saat 5-ə qədər məktəbdə olur. 6 və bazar çalışıram ki, Osmanla vaxt keçirə bilim. Kinoya, teatra birlikdə gedirik. Elə vaxt olur ki, onu məşqlərimə də aparıram”.

«Моё основное место работы – Академический Русский драматический театр. Там я работаю актрисой. Также я работаю актрисой в «М-театре». Я получаю третье дополнительное высшее образование. Учусь в Университете культуры и искусств, по специальности театральный режиссёр. Сейчас я на втором курсе. Уже поставленная мною пьеса «Ты всегда со мной» идёт на сцене «М-театра». Очень красивое представление. Всем советую прийти и посмотреть. В новом стиле».
Это в интервью Medianews.az сказала известная актриса Оксана Расулова.
Затем она рассказала о спектаклях, в которых играет на сцене «М-театра»: «11 января я сдала детский спектакль под названием «Золотая антилопа». Это индийская сказка. Богатая индийской музыкой и танцами. Все события происходят в Индии. На сцене «М-театра» я играю в спектаклях «Инстинкт» и «Письмо чужой женщины». Под руководством и режиссурой народного артиста Видади Хасановa мы готовим к постановке пьесу «Сестра Кэрри». В этом спектакле я играю роль сестры Кэрри. Ожидается очень красивое представление. Потому что здесь работает несколько профессиональных людей. Но в целом в нашем театре есть и другие актёры. Они тоже работают, трудятся. Идут постановки «6-й палатa», «Амос», «Крюк», «Люди и крысы».
Актриса сказала, что несмотря на большую занятость, всегда находит время для своего сына Османа: «Работы, конечно, много, но Осман для меня на первом месте. Стараюсь уделять ему время. Удаётся или нет – всё равно даю время. Другого пути нет. Несколько дней мы вместе. Я оставила няню, то есть тётю, дома, она отдыхает. Один раз в месяц до 10 дней мы вдвоём с Османом. В обычные дни, конечно, он до 5 часов в школе. В субботу и воскресенье я стараюсь проводить время с Османом. Ходим вместе в кино, театр. Иногда даже беру его на мои репетиции».