“Nilay” getsə, serial bitə bilər”
Türkiyənin məşhur “Kızılcık Şerbeti” serialının prodüseri Faruk Turqut layihədə “Nilay” obrazını canlandıran Feyza Civelekin serialdan ayrılması ehtimalı ilə bağlı açıqlamalar verib.
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, prodüser Fatih Altaylının yutub kanalında yayımlanan “İzzet Çapa ilə Paşa Paşa Muhabbetler” verilişində qonaq olarkən danışıb.
O, Feyza Civelekin anası, serialın ssenaristi Melis Civelekin vasitəsilə verilişin seçmə qərarlarına təsir etməsi ilə bağlı iddiaları qəti şəkildə rədd edib.
Feyza Civelekin serialdan çıxarılması ehtimalına toxunan Turqut, “Serial hazırda yayımlanmır. Sentyabr ayına qədər 4 aylıq bir müddət var. Bu 4 ayda nələr baş verə bilər? Kanal satılacaqmı? Kanalda yenidən strukturlaşma olacaqmı? İndiki vəziyyətdən danışmağın mənasız olduğunu düşünürəm. Feyza getsə, serial bitə bilər. Bu serialın ssenari müəllifi Melis xanımdır. Allah heç kimi qızı və ya övladı ilə sınaqdan keçirməsin. Melis xanımı çətin vəziyyətə salan bir işin parçası olmayacağam”, - bildirib.
Qeyd edək ki, serialda “Fatih” obrazını canlandıran Doğukan Güngörün narkotik testi analizlərinin müsbət çıxması “Kızılcık Şerbeti”indən çıxarılmasına səbəb olmuşdu. Daha sonra Feyza Civelekin narkotesti müsbət çıxmasına baxmayaraq serialdan ayrılmaması izləyicilər arasında müzakirə mövzusu olub. İzləyicilər bunu aktyorlar arasında ayrıseçkilik kimi qiymətləndirib.

Продюсер популярного турецкого сериала «Kızılcık Şerbeti» Фарук Тургут дал комментарии относительно возможного выхода из проекта Фейзы Дживелек, сыгравшей образ «Нилай».
Medianews.az со ссылкой на «Qafqazinfo» сообщает, что продюсер выступил в передаче «İzzet Çapa ilə Paşa Paşa Muhabbetler», выходящей на YouTube-канале Фатиха Алтайлы.
Он категорически опроверг утверждения о том, что мать Фейзы Дживелек, сценаристка сериала Мелис Дживелек, влияет на отборочные решения передачи.
Касаясь возможного выхода Фейзы Дживелек из сериала, Тургут заявил: «Сериал сейчас не выходит в эфир. До сентября осталось 4 месяца. Что может произойти за эти 4 месяца? Будет ли продана телеcеть? Произойдёт ли реструктуризация в телеканале? Считаю бессмысленным говорить о текущей ситуации. Если Фейза уйдёт, сериал может закончиться. Сценаристом этого сериала является госпожа Мелис. Пусть Бог никого не испытывает через своих детей или близких. Я не стану частью дела, которое поставит госпожу Мелис в тяжёлое положение».
Отметим, что положительный результат теста на наркотики у Дугукана Гюнгёрена, сыгравшего роль «Фатиха», стал причиной его исключения из «Kızılcık Şerbeti». Позже, несмотря на положительный результат наркотеста у Фейзы Дживелек, её сохранение в сериале вызвало обсуждения среди зрителей. Зрители оценили это как проявление дискриминации среди актёров.