“Nilay” getsə, serial bitə bilər”
Türkiyənin məşhur “Kızılcık Şerbeti” serialının prodüseri Faruk Turqut layihədə “Nilay” obrazını canlandıran Feyza Civelekin serialdan ayrılması ehtimalı ilə bağlı açıqlamalar verib.
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, prodüser Fatih Altaylının yutub kanalında yayımlanan “İzzet Çapa ilə Paşa Paşa Muhabbetler” verilişində qonaq olarkən danışıb.
O, Feyza Civelekin anası, serialın ssenaristi Melis Civelekin vasitəsilə verilişin seçmə qərarlarına təsir etməsi ilə bağlı iddiaları qəti şəkildə rədd edib.
Feyza Civelekin serialdan çıxarılması ehtimalına toxunan Turqut, “Serial hazırda yayımlanmır. Sentyabr ayına qədər 4 aylıq bir müddət var. Bu 4 ayda nələr baş verə bilər? Kanal satılacaqmı? Kanalda yenidən strukturlaşma olacaqmı? İndiki vəziyyətdən danışmağın mənasız olduğunu düşünürəm. Feyza getsə, serial bitə bilər. Bu serialın ssenari müəllifi Melis xanımdır. Allah heç kimi qızı və ya övladı ilə sınaqdan keçirməsin. Melis xanımı çətin vəziyyətə salan bir işin parçası olmayacağam”, - bildirib.
Qeyd edək ki, serialda “Fatih” obrazını canlandıran Doğukan Güngörün narkotik testi analizlərinin müsbət çıxması “Kızılcık Şerbeti”indən çıxarılmasına səbəb olmuşdu. Daha sonra Feyza Civelekin narkotesti müsbət çıxmasına baxmayaraq serialdan ayrılmaması izləyicilər arasında müzakirə mövzusu olub. İzləyicilər bunu aktyorlar arasında ayrıseçkilik kimi qiymətləndirib.

Faruk Turqut, the producer of Turkey's famous series "Kızılcık Şerbeti," made statements regarding the possibility of Feyza Civelek, who plays the character "Nilay," leaving the series.
Medianews.az reports, citing "Qafqazinfo," that the producer spoke as a guest on Fatih Altaylı's YouTube channel program "İzzet Çapa ile Paşa Paşa Muhabbetler."
He firmly denied the claims that Feyza Civelek's mother, the series screenwriter Melis Civelek, influenced the program's casting decisions.
Touching on the possibility of Feyza Civelek being removed from the series, Turqut said, “The series is not currently airing. There is a four-month period until September. What could happen in these four months? Will the channel be sold? Will there be restructuring at the channel? I think it is meaningless to discuss the current situation. If Feyza leaves, the series may end. The screenwriter of this series is Melis. God forbid anyone be tested with their daughter or child. I will not be part of anything that puts Melis in a difficult situation,” he stated.
It should be noted that Doğukan Güngör, who plays the character "Fatih" in the series, was removed from "Kızılcık Şerbeti" due to positive drug test results. Later, despite Feyza Civelek's drug test also being positive, her remaining in the series became a topic of discussion among viewers. The audience regarded this as discrimination among the actors.