Neymar: "Milliyə çağırılmamağımdan məyus və kədərliyəm"
"Əlbəttə, mən milliyə çağırılmamağımdan məyusam və kədərliyəm. Amma diqqətimi cəmləyərək, hazırlıqlara davam edirəm. Ümid edirəm ki, məqsədimə çatacağam. Millinin yekun heyəti hələ qarşıdadır", - deyə futbolçu bildirib.
Daha əvvəl Braziliya yığmasının dünya çempionatı (DÇ-2026) ərəfəsində keçiriləcək yoldaşlıq matçları üçün 26 futbolçudan ibarət genişləndirilmiş heyəti açıqlanıb. İtaliyalı baş məşqçi Karlo Ançelotti "Santos"un 34 yaşlı məşhur ulduzunu heyətə çağırmayıb.
Qeyd edək ki, Neymar Braziliya millisinin heyətində 128 oyunda 79 qol vurub. O, yığmanın tarixində ən çox qol vuran oyunçudur./oxu.az

Известный бразильский нападающий Неймар расстроен из-за того, что не был вызван в сборную.
"Конечно, я огорчен и расстроен тем, что меня не вызвали в сборную. Но я сосредотачиваюсь и продолжаю подготовку. Надеюсь, что достигну своей цели. Итоговый состав сборной ещё впереди", — сказал футболист.
Ранее был объявлен расширенный список из 26 футболистов сборной Бразилии на товарищеские матчи перед чемпионатом мира (ЧМ-2026). Итальянский главный тренер Карло Анчелотти не вызвал в состав знаменитого 34-летнего звезду "Сантоса".
Отметим, что Неймар забил 79 голов в 128 матчах за сборную Бразилии. Он является лучшим бомбардиром в истории национальной команды. /oxu.az