Neymar: "Milliyə çağırılmamağımdan məyus və kədərliyəm"
"Əlbəttə, mən milliyə çağırılmamağımdan məyusam və kədərliyəm. Amma diqqətimi cəmləyərək, hazırlıqlara davam edirəm. Ümid edirəm ki, məqsədimə çatacağam. Millinin yekun heyəti hələ qarşıdadır", - deyə futbolçu bildirib.
Daha əvvəl Braziliya yığmasının dünya çempionatı (DÇ-2026) ərəfəsində keçiriləcək yoldaşlıq matçları üçün 26 futbolçudan ibarət genişləndirilmiş heyəti açıqlanıb. İtaliyalı baş məşqçi Karlo Ançelotti "Santos"un 34 yaşlı məşhur ulduzunu heyətə çağırmayıb.
Qeyd edək ki, Neymar Braziliya millisinin heyətində 128 oyunda 79 qol vurub. O, yığmanın tarixində ən çox qol vuran oyunçudur./oxu.az

Neymar: "I am disappointed and saddened by not being called up to the national team"
"Of course, I am disappointed and sad about not being called up to the national team. But I am focusing my attention and continuing preparations. I hope I will achieve my goal. The final squad of the national team is still ahead," the footballer said.
Earlier, an extended squad of 26 players was announced for the Brazil national team for friendly matches to be held ahead of the 2026 World Cup (D&C). Italian head coach Carlo Ancelotti did not call up the famous 34-year-old star of "Santos" to the squad.
It should be noted that Neymar has scored 79 goals in 128 games for the Brazil national team. He is the highest-scoring player in the history of the team./oxu.az