“Neftçi“ ötən yay anlaşa bilmədiyi əcnəbini
“Araz-Naxçıvan”ın yarımmüdafiəçisi Çarles Boli karyerasını növbəti mövsüm də Azərbaycanda davam etdirə bilər.
Şotlandiyada doğulan, Fransa və Kot-d’İvuar vətəndaşlığı olan legioner “Neftçi”nin transfer siyahısında yer alıb.
Bakılılar Muxtar Respublika təmsilçisi ilə 1 illik müqavilə müddəti bitmək üzrə olan fransızla danışıqlar aparır.
“Ağ-qaralar”ın baş məşqçisi Yuri Vernidub sağ cinah vingeri mövqeyində çıxış edən əcnəbini öz sərəncamında görmək istəməsi barədə rəhbərliyi məlumatlandırıb.
O, karyersı ərzində Fransanın “Lans”, “Po”, “Paris”, eləcə də İtaliyanın “Viçentsa” klublarında çıxış edib.
Ötən mövsümü Kiprdə - “Apollon”da (Limasol) keçirmiş 27 yaşlı futbolçu 2026-cı ilin yayında da “Neftçi”nin maraq dairəsində idi. Aralarında danışıq da olmuşdu.
Afrikalı “Araz”ı seçdi. Konkret iki səbəbi var bunun. Naxçıvan təmsilçisinin Konfrans Liqasında iştirakı və maliyyə şərtləri. Avrokuboklarda özünü göstərmək istəyən əcnəbiyə Premyer Liqanın bürünc medalçısı 300 min dollar ödəmə edib. “Neftçi” isə həmin məbləği ona verməyib. (sportinfo.az)

Полузащитник «Араз-Нахчыван» Шарль Боли может продолжить карьеру в Азербайджане и в следующем сезоне.
Родившийся в Шотландии легионер с гражданством Франции и Кот-д’Ивуара включён в список трансферов «Нефтчи».
Бакинцы ведут переговоры с французом, срок контракта которого с представителем Автономной Республики истекает через год.
Главный тренер «Аг-гаралар» Юрий Вернидуб сообщил руководству, что хотел бы видеть этого иностранца на позиции правого вингера в своей команде.
В течение карьеры он выступал за французские клубы «Ланс», «По», «Пари» и итальянский «Виченца».
В прошлом сезоне 27-летний футболист играл на Кипре - в «Апполоне» (Лимасол). Летом 2026 года «Нефтчи» также проявлял интерес к нему. Между сторонами были переговоры.
Африканец выбрал «Араз». Есть две конкретные причины этому: участие представителя Нахчывана в Конференц-лиге и финансовые условия. Чемпион Азербайджанской Премьер-лиги, желая проявить себя в еврокубках, выплатил иностранцу 300 тысяч долларов. «Нефтчи» такую сумму не предложил. (sportinfo.az)