Naxçıvandan daxili və xarici istiqamətlərdə
Hazırda yaranmış vəziyyətlə əlaqədar olaraq Naxçıvan Beynəlxalq Hava Limanında daxili və xarici istiqamətlərdə uçuş əməliyyatları müvəqqəti olaraq dayandırılıb.
Naxçıvan Beynəlxalq Hava Limanından Medianews.az-a verilən məlumata görə, məsələ ilə bağlı vəziyyət operativ şəkildə qiymətləndirilir və müvafiq qurumlarla koordinasiya aparılır.
Əlavə məlumatlar dəqiqləşdirildikcə ictimaiyyətə təqdim olunacaq.
Qeyd edək ki, bu gün Azərbaycan Respublikasının Naxçıvan Muxtar Respublikasına İran İslam Respublikasının ərazisindən dron hücumları həyata keçirilib. 1 ədəd dron Naxçıvan Muxtar Respublikasının Hava Limanının terminal binasına, digər bir dron isə Şəkərabad kəndində məktəb binasının yaxınlığına düşüb. Hava Limanının binasına zərər dəyib, 4 nəfər xəsarət alıb.

В связи с возникшей ситуацией в Международном аэропорту Нахчыван временно приостановлены внутренние и международные рейсы.
По информации, предоставленной Международным аэропортом Нахчыван агентству Medianews.az, ситуация оперативно оценивается и ведется координация с соответствующими органами.
Дополнительная информация будет предоставлена общественности по мере уточнения.
Отметим, что сегодня с территории Исламской Республики Иран в Нахчыванскую Автономную Республику были совершены атаки с использованием дронов. Один дрон упал на здание терминала аэропорта Нахчыван, другой дрон упал вблизи школьного здания в селе Шекерабад. Здание аэропорта было повреждено, четыре человека получили ранения.