Naxçıvandan daxili və xarici istiqamətlərdə
Hazırda yaranmış vəziyyətlə əlaqədar olaraq Naxçıvan Beynəlxalq Hava Limanında daxili və xarici istiqamətlərdə uçuş əməliyyatları müvəqqəti olaraq dayandırılıb.
Naxçıvan Beynəlxalq Hava Limanından Medianews.az-a verilən məlumata görə, məsələ ilə bağlı vəziyyət operativ şəkildə qiymətləndirilir və müvafiq qurumlarla koordinasiya aparılır.
Əlavə məlumatlar dəqiqləşdirildikcə ictimaiyyətə təqdim olunacaq.
Qeyd edək ki, bu gün Azərbaycan Respublikasının Naxçıvan Muxtar Respublikasına İran İslam Respublikasının ərazisindən dron hücumları həyata keçirilib. 1 ədəd dron Naxçıvan Muxtar Respublikasının Hava Limanının terminal binasına, digər bir dron isə Şəkərabad kəndində məktəb binasının yaxınlığına düşüb. Hava Limanının binasına zərər dəyib, 4 nəfər xəsarət alıb.

From Nakhchivan in domestic and international directions
Due to the current situation, flight operations in domestic and international directions at Nakhchivan International Airport have been temporarily suspended.
According to the information provided to Medianews.az by Nakhchivan International Airport, the situation is being evaluated promptly and coordination is being carried out with the relevant authorities.
Additional information will be presented to the public as it is clarified.
It should be noted that today, drone attacks were carried out on the territory of the Nakhchivan Autonomous Republic of the Azerbaijan Republic from the Islamic Republic of Iran. One drone fell on the terminal building of the airport of the Nakhchivan Autonomous Republic, while another drone fell near the school building in the village of Shekerabad. The airport building was damaged and 4 people were injured.