Misli Premyer Liqası: Yubiley avtoqol "Qəbələ"nin oyununa təsadüf etdi
Misli Premyer Liqasının XIV turundan təxirə salınan "Qəbələ" - "Turan Tovuz" matçı (0:3) avtoqolla əlamətdar olub.
Medianews.az Peşəkar Futbol Liqasının rəsmi saytına istinadən xəbər verir ki, görüşdəki son qolu meydan sahiblərinin futbolçusu Seydina Keyta öz qapısına vurub.
Bu, Azərbaycan çempionatlarının yüksək liqasının tarixində 250-ci avtoqol olub. 1992-ci ildən keçirilən yarışlarda Seydinaya qədər 249 belə hal yaşanmışdı.
İlk avtoqol 1992-ci il mayın 16-da qeydə alınıb. Kürdəmir "Şirvan"ının futbolçusu Vahid Mahmudov "Kürmük"lə səfər görüşündə (0:6) "fərqlənib".
İndiyədək 44 komanda öz qapısına qol vurub. 40 komanda rəqib qoluna sevinib. Keyta avtoqol müəllifi olan 207-ci futbolçudur.
Qeyd edək ki, 2022/2023 mövsümündə daha çox - 18 avtoqol olub. 1993/1994 mövsümündə belə qol qeydə alınmayıb.

Матч «Кяпяля» - «Туран Товуз» (0:3), перенесённый с XIV тура Премьер-лиги Мисли, запомнился автоголом.
Medianews.az со ссылкой на официальный сайт Профессиональной футбольной лиги сообщает, что последний гол в игре был забит игроком хозяев поля Сейдиной Кейта в собственные ворота.
Это был 250-й автогол в истории высшей лиги чемпионатов Азербайджана. С 1992 года и до Сейдины таких случаев было 249.
Первый автогол был зафиксирован 16 мая 1992 года. Игрок курдамирского «Ширвана» Вахид Махмудов «отличился» в гостевом матче с «Кюрмюком» (0:6).
До сих пор 44 команды забивали голы в собственные ворота. 40 команд радовались голам соперника. Кейта стал 207-м футболистом, оформившим автогол.
Отметим, что в сезоне 2022/2023 было зафиксировано больше всего — 18 автоголов. В сезоне 1993/1994 такие голы не фиксировались.