Milli Məclisdən 550 manatlıq
Maliyyə icarəsi fəaliyyəti ilə məşğul olmaq istəyən şəxslərin maliyyə icarəsi verənlərin reyestrinə daxil edilməsi üçün dövlət rüsumunun dərəcəsi müəyyənləşir.
Medianews.az xəbər verir ki, bu, Milli Məclisin bu gün keçirilən iclasında müzakirəyə çıxarılan "Dövlət rüsumu haqqında" qanuna təklif edilən dəyişiklikdə əksini tapıb.
Layihəyə əsasən, maliyyə icarəsi fəaliyyəti ilə məşğul olmaq istəyən şəxslərin maliyyə icarəsi verənlərin reyestrinə daxil edilməsi üçün 550 manat dövlət rüsumu müəyyənləşir.

Из Милли Меджлиса на 550 манатов
Устанавливается размер государственного сбора за включение лиц, желающих заниматься деятельностью финансовой аренды, в реестр лиц, предоставляющих финансовую аренду.
Medianews.az сообщает, что это отражено в предложенных изменениях в закон "О государственном сборе", обсуждавшихся на сегодняшнем заседании Милли Меджлиса.
Согласно проекту, за включение лиц, желающих заниматься деятельностью финансовой аренды, в реестр лиц, предоставляющих финансовую аренду, устанавливается государственный сбор в размере 550 манатов.