Milli Məclisdən 550 manatlıq
Maliyyə icarəsi fəaliyyəti ilə məşğul olmaq istəyən şəxslərin maliyyə icarəsi verənlərin reyestrinə daxil edilməsi üçün dövlət rüsumunun dərəcəsi müəyyənləşir.
Medianews.az xəbər verir ki, bu, Milli Məclisin bu gün keçirilən iclasında müzakirəyə çıxarılan "Dövlət rüsumu haqqında" qanuna təklif edilən dəyişiklikdə əksini tapıb.
Layihəyə əsasən, maliyyə icarəsi fəaliyyəti ilə məşğul olmaq istəyən şəxslərin maliyyə icarəsi verənlərin reyestrinə daxil edilməsi üçün 550 manat dövlət rüsumu müəyyənləşir.

From the National Assembly, 550 manat
The fee rate for the state duty is determined for the registration of persons wishing to engage in financial leasing activities in the register of financial lessors.
Medianews.az reports that this was reflected in the proposed amendment to the "Law on State Duty," which was discussed at the Milli Majlis session held today.
According to the draft, a state duty of 550 manat is established for the registration of persons wishing to engage in financial leasing activities in the register of financial lessors.