Metroda itən əşyaların aqibəti
Metrodan hər gün yüzlərlə sərnişin istifadə edir və bu zaman müxtəlif şəxsi əşyaların vaqonlarda və ya stansiyalarda unudulması halları da baş verir.
Bəs unudulan əşyalar hara aparılır və onları geri almaq üçün hansı prosedurlardan keçmək lazımdır?
Medianews.az xəbər verir ki, Milli.Az-ın sorğusuna cavab olaraq DİN-in Mətbuat Xidmətinin əməkdaşı Elbrus İbrahimov bildirib ki, tapılan bütün əşyalar metropolitenin polis idarəsində qorunub saxlanılır və polis əməkdaşları tərəfindən sahiblərinə qaytarılması üçün gözlənilir.
Qeyd edib ki, vətəndaş əşyasının itməsi ilə bağlı müraciət etdikdə polis idarəsinə dəvət olunur. Prosedura uyğun olaraq qəbz tərtib edilir, əşya isə sahibinə təhvil verilir:
"Qeyd edək ki, vətəndaş əgər bir ay ərzində müraciət etməzsə, tapılan əşyalar Bakı Şəhər Polis İdarəsinin Tapıntılar Bürosuna təhvil verilir".

Ежедневно метро пользуются сотни пассажиров, и в это время случаются случаи забывания различных личных вещей в вагонах или на станциях.
Куда же попадают забытые вещи и какие процедуры необходимо пройти, чтобы их вернуть?
Medianews.az сообщает, что в ответ на запрос Milli.Az сотрудник пресс-службы МВД Эльбрус Ибрагимов заявил, что все найденные вещи хранятся в полиции метрополитена, и полицейские ожидают их возврата владельцам.
Он отметил, что когда гражданин обращается по поводу потери вещи, его приглашают в полицейское управление. В соответствии с процедурой составляется квитанция, а вещь передаётся её владельцу:
"Отметим, что если гражданин не обратится в течение месяца, найденные вещи передаются в бюро находок Бакинского городского полицейского управления".