Metroda itən əşyaların aqibəti
Metrodan hər gün yüzlərlə sərnişin istifadə edir və bu zaman müxtəlif şəxsi əşyaların vaqonlarda və ya stansiyalarda unudulması halları da baş verir.
Bəs unudulan əşyalar hara aparılır və onları geri almaq üçün hansı prosedurlardan keçmək lazımdır?
Medianews.az xəbər verir ki, Milli.Az-ın sorğusuna cavab olaraq DİN-in Mətbuat Xidmətinin əməkdaşı Elbrus İbrahimov bildirib ki, tapılan bütün əşyalar metropolitenin polis idarəsində qorunub saxlanılır və polis əməkdaşları tərəfindən sahiblərinə qaytarılması üçün gözlənilir.
Qeyd edib ki, vətəndaş əşyasının itməsi ilə bağlı müraciət etdikdə polis idarəsinə dəvət olunur. Prosedura uyğun olaraq qəbz tərtib edilir, əşya isə sahibinə təhvil verilir:
"Qeyd edək ki, vətəndaş əgər bir ay ərzində müraciət etməzsə, tapılan əşyalar Bakı Şəhər Polis İdarəsinin Tapıntılar Bürosuna təhvil verilir".

Hundreds of passengers use the metro every day, and during this time, there are cases of various personal belongings being forgotten in the carriages or stations.
So, where are the forgotten items taken, and what procedures must be followed to get them back?
Medianews.az reports that in response to an inquiry from Milli.Az, Elbrus Ibrahimov, a representative of the Press Service of the Ministry of Internal Affairs (DİN), stated that all found items are kept at the metropolitan police department and are awaited to be returned to their owners by the police officers.
He noted that when a citizen applies concerning the loss of their belongings, they are invited to the police department. According to the procedure, a receipt is issued, and the item is handed over to its owner:
"It should be noted that if the citizen does not apply within one month, the found items are handed over to the Lost and Found Bureau of the Baku City Police Department."