Metro xəttini ayağına
Medianews.az xəbər verir ki, Ankarada yaşayan vətəndaş həmin şəhərə mənsubluğunu göstərmək üçün belə bir qərar verib.
Onun bu addımı qısa zamanda sosial şəbəkələrdə müzakirələrə səbəb olub.
Ankaralı şəxslər şəhərdə küçə adları yazılan lövhələr, ərazi koordinatları kimi müxtəlif məlumatları döymə etdirməyin trend olduğunu bildiriblər.
Ekspert qiymətləndirmələrinə görə, Ankara döymə seçimləri sadəcə estetik bir qərar kimi qəbul edilmir. Bu tip döymələri etdirən insanların şəhəri həyat tərzi kimi qəbul etdikləri bildirilir.
Paytaxtın özünəməxsus dili də Ankara döymə trendinin bir hissəsinə çevrilib. "La", "bebe" və "gardaş" kimi ifadələri döymə kimi istifadə edən insanlar bu seçimi şəxsiyyət simvolu hesab edirlər.
Bu kontekstdə döymələr fərdlərin "Mən bura aidəm" mesajını daimi olaraq ifadə etmələri üçün bir yol kimi seçilir.//Ölkə.Az

A citizen in Turkey got a metro line tattooed on his foot.
Medianews.az reports that a citizen living in Ankara made such a decision to show his belonging to that city.
His action quickly became a topic of discussion on social media.
People from Ankara stated that it is a trend to get tattoos of various information such as street name signs and area coordinates in the city.
According to expert evaluations, Ankara tattoo choices are not accepted merely as an aesthetic decision. It is reported that people who get such tattoos consider the city as a lifestyle.
The capital's unique language has also become part of the Ankara tattoo trend. People using expressions like "La," "bebe," and "gardaş" as tattoos consider this choice a symbol of identity.
In this context, tattoos are chosen as a way for individuals to permanently express the message "I belong here."//Ölkə.Az