Messi eşq iddialarına
Argentina millisinin kapitanı Lionel Messi onunla bağlı yayılan romantik münasibət iddialarına ilk dəfə münasibət bildirib.
Medianews.az “Daily Mail”ə istinadən xəbər verir ki, 39 yaşlı futbolçu 2026-cı il Dünya Çempionatının 1/16 finalında Argentinanın Kabo-Verde üzərində əlavə vaxtda 3:2 hesablı qələbəsindən sonra qarışıq zonada argentinalı jurnalist Sofi Martinezlə görüşüb.
Messi jurnalisti qucaqlayaraq yanağından öpüb, daha sonra isə onlar haqqında yayılan şayiələrə istehzalı şəkildə toxunub.
“Sənə baxanda niyə baxdığımı soruşurlar”, – deyə Messi zarafat edib.
Martinez isə bu sözlərə “Bunların hamısı yalandır” cavabını verərək, barələrindəki sevgi iddialarını təkzib edib.
Qeyd edək ki, Messi ilə Sofi Martinez arasında münasibət olduğu barədə şayiələr ilk dəfə 2022-ci il Dünya Çempionatında Argentinanın Xorvatiya üzərində yarımfinal qələbəsindən sonra yayılmışdı. Həmin vaxt jurnalistin Messiyə emosional müraciəti sosial şəbəkələrdə geniş müzakirələrə səbəb olmuşdu.
Martinez daha əvvəl verdiyi açıqlamada Messinin həyat yoldaşı Antonela Rokkuzzonun da onunla əlaqə saxladığını və ona dəstək verdiyini bildirmişdi: “Sofi, narahat olma, bu cəfəngiyatlara fikir vermə”.
Jurnalist dəfələrlə bu iddiaları rədd edərək, yayılan şayiələrin əsassız olduğunu vurğulayıb.
Xatırladaq ki, Lionel Messi və Antonela Rokkuzzo 2017-ci ildən evlidirlər. Cütlüyün Tiyaqo, Mateo və Çiro adlı üç oğlu var.//Qafqazinfo

The captain of the Argentina national team, Lionel Messi, has responded for the first time to the romantic relationship rumors circulating about him.
Medianews.az, referring to "Daily Mail," reports that the 39-year-old footballer met with Argentine journalist Sofi Martinez in the mixed zone after Argentina's 3-2 extra-time victory over Cape Verde in the round of 16 of the 2026 World Cup.
Messi hugged the journalist and kissed her on the cheek, then sarcastically touched on the rumors circulating about them.
"They ask why I am looking at you," Messi joked.
Martinez responded to these words by saying, "All of this is a lie," denying the love claims about them.
It should be noted that rumors about a relationship between Messi and Sofi Martinez first spread after Argentina's semifinal victory over Croatia in the 2022 World Cup. At that time, the journalist's emotional appeal to Messi sparked extensive discussions on social media.
Martinez had previously stated that Messi's wife Antonela Roccuzzo also contacted her and supported her: "Sofi, don’t worry, don’t pay attention to this nonsense."
The journalist has repeatedly denied these claims, emphasizing that the circulating rumors are baseless.
Recall that Lionel Messi and Antonela Roccuzzo have been married since 2017. The couple has three sons named Thiago, Mateo, and Ciro.//Qafqazinfo