Məşhur klinikada özünü həkim kimi təqdim edənlərin
Səhiyyə Nazirliyi tərəfindən Bakının Binəqədi rayonunda fəaliyyət göstərən "Vertebra" klinikasında yoxlama keçirilib.
Medianews.az "Teleqraf"a istinadla xəbər verir ki, keçirilən yoxlama zamanı sertifikatsız, orta ixtisas tibb təhsili olmadan "fizioterapevt" işi üzrə masaj proseduralarının həyata keçirilməsi aşkar edilib.
Həmin fəaliyyət Səadət Nəsibova, Urqaya Rzayeva və Pəri Nərimanova tərəfindən həyata keçirilib.
Nəticədə nazirlik tərəfindən klinika barədə İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 215.4-cü maddəsi üzrə protokol tərtib edilərək baxılması üçün məhkəməyə göndərilib. Məhkəmənin qərarına əsasən, "Vertebra" klinikası 6 000 manat cərimələnib.
Qeyd edək ki, "Vertebra" Onurğa Tibb Mərkəzinin baş həkimi İradə Hacıyevadır. Holdinqin rəhbəri isə İlqar Əliyevdir.

В известной клинике те, кто представляются врачами
Министерство здравоохранения провело проверку в клинике "Vertebra", расположенной в Бинагадинском районе Баку.
Medianews.az, ссылаясь на "Teleqraf", сообщает, что в ходе проверки было выявлено проведение массажных процедур по специальности "физиотерапевт" без сертификата и среднего медицинского образования.
Данную деятельность осуществляли Саадет Насибова, Ургая Рзаева и Пери Нариманова.
В результате Министерством в отношении клиники был составлен протокол по статье 215.4 Кодекса об административных правонарушениях и направлен в суд для рассмотрения. По решению суда клиника "Vertebra" была оштрафована на 6000 манатов.
Отметим, что главным врачом Центра позвоночника "Vertebra" является Ирада Гаджиева. Руководителем холдинга является Илгар Алиев.