Məşhur aktrisa vəfat etdi -
Medianews.az Milli.Az-a istinadən xəbər verir ki, 80-ci illərin əfsanəvi "Ghostbusters" və "Charles in Charge" filmlərindəki rolları ilə tanınan məşhur aktrisa Cennifer Runyon 65 yaşında vəfat edib. Ailəsinin verdiyi açıqlamada Runyonun uzun və çətin bir xəstəliklə mübarizə apardığı bildirilib:
"Ötən cümə gecəsi sevimli Cenniferimiz vəfat etdi. Bu, uzun və çətin bir səyahət idi və ailəsinin əhatəsində başa çatdı. O, həmişə həyat eşqi, ailəsinə və dostlarına olan sədaqəti ilə xatırlanacaq. Rahat uyu, əziz Jenn" .
Aktyorun ölümünün dəqiq səbəbi rəsmi olaraq açıqlanmasa da, onun bir müddətdir ciddi sağlamlıq problemi ilə mübarizə apardığı məlum olub.

Звезда фильма «Охотники за привидениями» Дженнифер Рэньон скончалась.
Согласно сообщению Medianews.az со ссылкой на Milli.Az, известная актриса Дженнифер Рэньон, прославившаяся ролями в легендарных фильмах 80-х «Охотники за привидениями» и «Чарльз под присмотром», умерла в возрасте 65 лет. В заявлении её семьи говорится, что Рэньон боролась с долгой и тяжёлой болезнью:
«Прошлой пятницей вечером ушла из жизни наша любимая Дженнифер. Это было долгое и трудное путешествие, которое закончилось в кругу семьи. Её будут помнить всегда за любовь к жизни, преданность семье и друзьям. Спи спокойно, дорогая Дженн».
Точная причина смерти актрисы официально не называется, но известно, что некоторое время она боролась с серьёзной проблемой со здоровьем.