Məşhur aktrisa: “Heç nəyə iştahım qalmayıb” -
Türkiyəli aktrisa Hazar Ergüçlü son illərdə həm karyerası, həm də şəxsi həyatı ilə bağlı etiraflar edib.
Medianews.az xəbər verir ki, aktrisa yutubda yayımlanan "Niyə filmimi çəkə bilmirəm?" verilişinin qonağı olub.
Məşhur aktrisa bildirib ki, son illər heç bir işə həvəsi qalmayıb: “İzləmək, çölə çıxmaq, hətta çörək yemək belə istəmirəm. Heç nəyə iştahım qalmayıb.”
Hazar Ergüçlü əlavə edib ki, kino və aktyorluq yarışları, planlaşdırılmış işlərdən uzaqlaşıb daha real şeylər axtarır: “Sinefillik” yarışından çox yorulmuşam və bu məni narahat edir. “Baxmısan? Başa düşdün? Yetərincə ağıllısan?” suallarından bezmişəm. Heç biri deyiləm və heç birini izləmədim. Bəsdir! Bilmirəm, bəlkə də bu, hazırda bir serialda çəkilməkdən qaynaqlanan güclü yorğunluqdur”.

Famous actress: "I have lost my appetite for everything" -
Turkish actress Hazar Ergüçlü has made confessions about both her career and personal life in recent years.
According to Medianews.az, the actress was a guest on the YouTube show "Why Can't I Film My Movie?".
The famous actress stated that in recent years she has lost interest in any work: "I don’t want to watch, go out into the desert, or even eat bread. I have lost my appetite for everything."
Hazar Ergüçlü added that she has distanced herself from cinema and acting competitions, as well as planned works, and is searching for more real things: "I am very tired of the 'Sinefillik' competition and it bothers me. I am tired of the questions 'Have you watched it? Did you understand? Are you smart enough?' I am none of these and I have never followed any of them. Enough! I don't know, maybe this is a strong fatigue caused by currently shooting a series."