“Mersedes”in sürücüsü
Sumqayıt Şəhər Polis İdarəsi Dövlət Yol Polisi Şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən keçirilən tədbirlərlə avtoxuliqanlıq edən 37 yaşlı Fərahim Abbasov saxlanılıb.
Medianews.az xəbər verir ki, əvvəllər oğurluq, dələduzluq, soyğunçuluq və narkotiklərlə əlaqəli cinayətlərə görə dəfələrlə məhkum olunmuş F.Abbasov idarə etdiyi “Mersedes” markalı 50-FL-442 dövlət qeydiyyat nişanlı avtomobillə şəhərin bir sıra küçə və prospektlərində avtoxuliqanlıq hərəkətləri edib.
Nəqliyyat vasitəsini dövlət qeydiyyat nişanını çıxararaq təhlükəli manevrlər edən sürücü polis əməkdaşlarının qanuni tələbinə qəsdən tabe olmayıb.
Sürücü barəsində toplanılmış materiallar məhkəməyə təqdim edilib. Məhkəmənin qərarı ilə F.Abbasov inzibati qaydada həbs edilib və onun sürücülük hüququ məhdudlaşdırılıb.
Qeyd edək ki, Sumqayıt şəhərində yol hərəkəti təhlükəsizliyinin təmini və sürücülər arasında intizam məsuliyyətinin artırılması məqsədilə polis əməkdaşları tərəfindən profilaktik tədbirlər davam etdirilir.

Farahim Abbasov, 37 years old, who committed auto hooliganism, has been detained by the officers of the State Traffic Police Department of Sumqayit City Police Department during the measures taken.
Medianews.az reports that F. Abbasov, who had previously been repeatedly convicted for crimes related to theft, fraud, robbery, and drugs, committed acts of auto hooliganism with the "Mercedes" branded vehicle with the state registration plate 50-FL-442 on several streets and avenues of the city.
The driver, who removed the vehicle's state registration plate and performed dangerous maneuvers, deliberately did not comply with the lawful demand of the police officers.
The materials collected about the driver have been submitted to the court. By the court's decision, F. Abbasov was administratively arrested and his driving license was restricted.
It should be noted that preventive measures by police officers continue in Sumqayit city to ensure road traffic safety and to increase disciplinary responsibility among drivers.