“Mersedes”in sürücüsü
Sumqayıt Şəhər Polis İdarəsi Dövlət Yol Polisi Şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən keçirilən tədbirlərlə avtoxuliqanlıq edən 37 yaşlı Fərahim Abbasov saxlanılıb.
Medianews.az xəbər verir ki, əvvəllər oğurluq, dələduzluq, soyğunçuluq və narkotiklərlə əlaqəli cinayətlərə görə dəfələrlə məhkum olunmuş F.Abbasov idarə etdiyi “Mersedes” markalı 50-FL-442 dövlət qeydiyyat nişanlı avtomobillə şəhərin bir sıra küçə və prospektlərində avtoxuliqanlıq hərəkətləri edib.
Nəqliyyat vasitəsini dövlət qeydiyyat nişanını çıxararaq təhlükəli manevrlər edən sürücü polis əməkdaşlarının qanuni tələbinə qəsdən tabe olmayıb.
Sürücü barəsində toplanılmış materiallar məhkəməyə təqdim edilib. Məhkəmənin qərarı ilə F.Abbasov inzibati qaydada həbs edilib və onun sürücülük hüququ məhdudlaşdırılıb.
Qeyd edək ki, Sumqayıt şəhərində yol hərəkəti təhlükəsizliyinin təmini və sürücülər arasında intizam məsuliyyətinin artırılması məqsədilə polis əməkdaşları tərəfindən profilaktik tədbirlər davam etdirilir.

Сотрудники Отдела государственной дорожной полиции Управления полиции города Сумгаита задержали 37-летнего Фахрима Аббасова за совершение автозулиганства.
По данным Medianews.az, Ф.Аббасов, ранее неоднократно судимый за кражи, мошенничество, грабежи и преступления, связанные с наркотиками, совершал действия автозулиганства на автомобиле марки «Мерседес» с государственным регистрационным номером 50-FL-442 на ряде улиц и проспектов города.
Водитель, снимая государственный регистрационный знак с транспортного средства и выполняя опасные маневры, умышленно не исполнил законное требование сотрудников полиции.
Материалы, собранные в отношении водителя, были переданы в суд. По решению суда Ф.Аббасов был административно арестован, а его право управления транспортными средствами ограничено.
Отметим, что в целях обеспечения безопасности дорожного движения и повышения дисциплинарной ответственности среди водителей в городе Сумгаите профилактические мероприятия продолжаются сотрудниками полиции.