Mərdəkanda faciə: Bir ailənin 4 üzvü dənizdə batdı
Bakı şəhəri, Xəzər rayonu, Mərdəkan qəsəbəsində ən yaxın sularda xilasetmə məntəqəsindən 2 kilometr aralı, dənizdə nəzarətsiz ərazidə 4 nəfər batıb.
Məlumat daxil olan kimi FHN-in Kiçikhəcmli Gəmilərə Nəzarət və Sularda Xilasetmə Dövlət Xidmətinin dalğıc-xilasediciləri dərhal axtarışlara cəlb olunublar. Operativ xilasetmə əməliyyatı nəticəsində 1975-ci il təvəllüdlü Rasim Qəhrəman oğlu Məmmədov və 2016-cı il təvəllüdlü Aytən Rasim qızı Məmmədzadə xilas ediliblər.
Axtarışlar zamanı dalğıclar 2005-ci il təvəllüdlü Raul Rasim oğlu Məmmədovun meyitini sudan çıxararaq aidiyyəti üzrə təhvil veriblər.
Hazırda suda batdığı ehtimal olunan digər vətəndaş - 2007-ci il təvəllüdlü Zeynəb Rasim qızı Məmmədzadənin axtarışları davam etdirilir.

В городе Баку, в Хазарском районе, в поселке Мардекан в 2 километрах от ближайшего спасательного поста на воде, в необорудованной для контроля зоне на море утонули 4 человека.
Как сообщает Medianews.az, об этом сообщило Министерство чрезвычайных ситуаций (МЧС).
Как только поступила информация, водолазы-спасатели Государственной службы по контролю за маломерными судами и спасению на воде МЧС были немедленно привлечены к поискам. В результате оперативной спасательной операции были спасены Расим Гахраманович Мамедов 1975 года рождения и Айтен Расим кызы Мамедзада 2016 года рождения.
Во время поисков водолазы извлекли из воды тело Рауля Расимовича Мамедова 2005 года рождения и передали его соответствующим органам.
В настоящее время продолжаются поиски другого гражданина, предположительно утонувшего — Зейнаб Расим кызы Мамедзада 2007 года рождения.