Mərdəkanda faciə: Bir ailənin 4 üzvü dənizdə batdı
Bakı şəhəri, Xəzər rayonu, Mərdəkan qəsəbəsində ən yaxın sularda xilasetmə məntəqəsindən 2 kilometr aralı, dənizdə nəzarətsiz ərazidə 4 nəfər batıb.
Məlumat daxil olan kimi FHN-in Kiçikhəcmli Gəmilərə Nəzarət və Sularda Xilasetmə Dövlət Xidmətinin dalğıc-xilasediciləri dərhal axtarışlara cəlb olunublar. Operativ xilasetmə əməliyyatı nəticəsində 1975-ci il təvəllüdlü Rasim Qəhrəman oğlu Məmmədov və 2016-cı il təvəllüdlü Aytən Rasim qızı Məmmədzadə xilas ediliblər.
Axtarışlar zamanı dalğıclar 2005-ci il təvəllüdlü Raul Rasim oğlu Məmmədovun meyitini sudan çıxararaq aidiyyəti üzrə təhvil veriblər.
Hazırda suda batdığı ehtimal olunan digər vətəndaş - 2007-ci il təvəllüdlü Zeynəb Rasim qızı Məmmədzadənin axtarışları davam etdirilir.

In Baku city, Khazar district, Mardakan settlement, 4 people drowned in an uncontrolled area of the sea, 2 kilometers away from the nearest rescue station at the waters.
Medianews.az reports that the Ministry of Emergency Situations (MES) made a statement regarding this.
As soon as the information was received, divers-rescuers from the MES State Service for Small Vessel Control and Water Rescue were immediately involved in the search. As a result of the operational rescue operation, Rasim Gahraman oglu Mammadov born in 1975 and Aytan Rasim qizi Memmedzade born in 2016 were rescued.
During the search, the divers recovered the body of Raul Rasim oglu Mammadov born in 2005 from the water and handed it over to the relevant authorities.
Currently, the search continues for another citizen presumed drowned in the water - Zeynab Rasim qizi Memmedzade born in 2007.