Mbappe mövsümü başa vurdu
Real Madrid klubunun hücumçusu Kylian Mbappé zədə səbəbindən 2025/2026 mövsümünün sonuna qədər meydana çıxa bilməyəcək.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə El Chiringuito TV sosial şəbəkədə məlumat yayıb.
Bildirilib ki, futbolçunun zədəsi ilkin ehtimallardan daha ciddidir və klub vəziyyətlə bağlı rəsmi açıqlamanı bu gün verəcək.
Məlumata görə, Kylian Mbappénin sol ayağının arxa bud nahiyəsində yüklənmə problemi yaranıb. O, La Liganın 32-ci turunda Real Betislə keçirilən və 1:1 hesabı ilə başa çatan oyunun 81-ci dəqiqəsində əvəzlənib.
Qeyd edək ki, fransalı hücumçu cari mövsümdə 28 oyunda 24 qol vurub və 4 məhsuldar ötürmə edib. O, daha əvvəl dizindəki problem səbəbindən fevral-mart aylarında da 5 oyunu buraxmışdı.//Milli.Az

Mbappe season finished
Real Madrid club's forward Kylian Mbappé will not be able to play until the end of the 2025/2026 season due to an injury.
Medianews.az reports that El Chiringuito TV shared this information on social media.
It has been stated that the player's injury is more serious than initially expected, and the club will make an official statement regarding the situation today.
According to the information, Kylian Mbappé has developed a loading problem in the back thigh area of his left leg. He was substituted in the 81st minute of the 32nd round La Liga match against Real Betis, which ended 1-1.
Note that the French forward has scored 24 goals and made 4 assists in 28 games this season. He previously missed 5 games in February-March due to a knee problem.//Milli.Az