Maşını texniki baxışdan keçirmək istəyənlərin nəzərinə -
Nəqliyyat vasitəsinin texniki sazlığının yol hərəkəti təhlükəsizliyinə bilavasitə təsirini nəzərə alaraq, Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsi (BDYPİ) fiziki və hüquqi şəxsləri istifadələrində olan nəqliyyat vasitələrini vaxtında texniki baxışa təqdim etməyə, xidmətdə məmnunluğun təmin edilməsi məqsədilə bu sahədə yaradılmış imkanlardan faydalanmağa çağırıb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə BDYPİ-dən məlumat verilib.
Bildirilib ki, digər məntəqələrdə olduğu kimi paytaxtın Lökbatan dairəsindən Yeni Yasamal yaşayış massivinə gedən yolun 2-ci kilometrliyində yerləşən, müаsir аvadаnlıq və ölçü cihаzlаrı ilə təchiz edilmiş Müayinə Mərkəzində də növbələrin yaranmaması üçün bütün lazımi şərait yaradılıb.
Avtomobillərin texniki baxışdan keçirilməsi ilə bağlı yaranmış suallara 012-511-08-40 nömrəli qaynar xəttinə zəng etməklə cavab ala bilərlər.

Attention to those who want to get their car inspected technically -
Considering the direct impact of the technical condition of the vehicle on road traffic safety, the Main State Traffic Police Department (BDYPİ) calls on individuals and legal entities to present their vehicles for timely technical inspection and to benefit from the opportunities created in this area to ensure service satisfaction.
Medianews.az reports that this information was provided by the BDYPİ.
It was stated that, as in other locations, at the Inspection Center equipped with modern equipment and measuring devices located at the 2nd kilometer of the road from Lokbatan junction to the Yeni Yasamal residential area in the capital, all necessary conditions have been created to prevent queues from forming.
Questions related to the technical inspection of vehicles can be answered by calling the hotline at 012-511-08-40.