Maşını texniki baxışdan keçirmək istəyənlərin nəzərinə -
Nəqliyyat vasitəsinin texniki sazlığının yol hərəkəti təhlükəsizliyinə bilavasitə təsirini nəzərə alaraq, Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsi (BDYPİ) fiziki və hüquqi şəxsləri istifadələrində olan nəqliyyat vasitələrini vaxtında texniki baxışa təqdim etməyə, xidmətdə məmnunluğun təmin edilməsi məqsədilə bu sahədə yaradılmış imkanlardan faydalanmağa çağırıb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə BDYPİ-dən məlumat verilib.
Bildirilib ki, digər məntəqələrdə olduğu kimi paytaxtın Lökbatan dairəsindən Yeni Yasamal yaşayış massivinə gedən yolun 2-ci kilometrliyində yerləşən, müаsir аvadаnlıq və ölçü cihаzlаrı ilə təchiz edilmiş Müayinə Mərkəzində də növbələrin yaranmaması üçün bütün lazımi şərait yaradılıb.
Avtomobillərin texniki baxışdan keçirilməsi ilə bağlı yaranmış suallara 012-511-08-40 nömrəli qaynar xəttinə zəng etməklə cavab ala bilərlər.

Учитывая прямое влияние технического исправного состояния транспортного средства на безопасность дорожного движения, Главное управление Государственной дорожной полиции (ГУ ГДП) призвало физических и юридических лиц своевременно представлять находящиеся у них транспортные средства на технический осмотр, а также пользоваться созданными в этой сфере возможностями с целью обеспечения удовлетворенности обслуживанием.
Medianews.az сообщает, что данная информация была предоставлена ГУ ГДП.
Сообщается, что как и на других пунктах, на 2-м километре дороги от Лёкбатанского кольца до жилого массива Новый Ясамал, оснащённом современным оборудованием и измерительными приборами Центре осмотра, созданы все необходимые условия, чтобы избежать очередей.
По вопросам технического осмотра автомобилей можно получить ответы, позвонив на горячую линию по номеру 012-511-08-40.