"Mançester Yunayted" Maykl Kerriklə bağlı
Medianews.az xəbər verir ki, klub rəhbərliyi mütəxəssisə yeni uzunmüddətli müqavilə təklif etməyə hazırlaşır. Bildirilir ki, yeni sözləşmənin 2029-cu ilə qədər nəzərdə tutulduğu qeyd olunur.
44 yaşlı Kerrik 2026-cı ilin yanvar ayından komandaya rəhbərlik edir. Onun rəhbərliyi altında "qırmızı şeytanlar" uğurlu nəticələr əldə etməyi bacarıb.
Hazırda "Mançester Yunayted" İngiltərə Premyer Liqasında 36 turdan sonra topladığı 65 xalla turnir cədvəlinin ilk üçlüyündə yer alır.
Klub rəhbərliyinin komandanın çıxışından razı qaldığı və bu səbəbdən məşqçi ilə əməkdaşlığı uzunmüddətli etmək istədiyi bildirilir.//Milli.Az

The management of "Manchester United" intends to continue cooperation with head coach Michael Carrick.
Medianews.az reports that the club management is preparing to offer the specialist a new long-term contract. It is stated that the new agreement is expected to last until 2029.
44-year-old Carrick has been leading the team since January 2026. Under his leadership, the "Red Devils" have managed to achieve successful results.
Currently, "Manchester United" ranks in the top three of the Premier League table after 36 rounds, having accumulated 65 points.
It is reported that the club management is satisfied with the team's performance and therefore wants to make the cooperation with the coach long-term.//Milli.Az