Londonda aksiyada 500-dən çox adam tutulub
Londonun mərkəzində Trafalqar meydanında “Palestine Action” qrupuna qoyulan qadağaya qarşı keçirilən etiraz aksiyası zamanı 500-dən çox şəxs saxlanılıb.
Medianews.az AZƏRTAC-a istinadla xəbər verir ki, saxlanılanlar qadağan olunmuş təşkilata dəstək nümayiş etdirdikləri üçün həbs olunublar. Saxlanılanların yaşı 18-dən 87-dək dəyişir.
Qeyd edək ki, “Palestine Action” qrupuna dəstək 2025-ci ilin iyulunda hökumət tərəfindən anti-terror qanunvericiliyi çərçivəsində qadağan edilib. Fevral ayında bu qadağa qanunsuz hesab olunsa da, apellyasiya prosesi davam etdiyi üçün qüvvədə qalmaqdadır.

During a protest against the ban imposed on the "Palestine Action" group at Trafalgar Square in central London, more than 500 people were detained.
Medianews.az reports with reference to AZERTAC that those detained were arrested for supporting the banned organization. The ages of those detained range from 18 to 87.
It should be noted that support for the "Palestine Action" group was banned by the government in July 2025 under anti-terrorism legislation. Although this ban was deemed illegal in February, it remains in effect as the appeal process is ongoing.