Londonda aksiyada 500-dən çox adam tutulub
Londonun mərkəzində Trafalqar meydanında “Palestine Action” qrupuna qoyulan qadağaya qarşı keçirilən etiraz aksiyası zamanı 500-dən çox şəxs saxlanılıb.
Medianews.az AZƏRTAC-a istinadla xəbər verir ki, saxlanılanlar qadağan olunmuş təşkilata dəstək nümayiş etdirdikləri üçün həbs olunublar. Saxlanılanların yaşı 18-dən 87-dək dəyişir.
Qeyd edək ki, “Palestine Action” qrupuna dəstək 2025-ci ilin iyulunda hökumət tərəfindən anti-terror qanunvericiliyi çərçivəsində qadağan edilib. Fevral ayında bu qadağa qanunsuz hesab olunsa da, apellyasiya prosesi davam etdiyi üçün qüvvədə qalmaqdadır.

В центре Лондона на площади Трафальгар было задержано более 500 человек во время акции протеста против запрета на деятельность группы «Palestine Action».
Medianews.az, ссылаясь на АЗЕРТАДЖ, сообщает, что задержанные были арестованы за поддержку запрещенной организации. Возраст задержанных варьируется от 18 до 87 лет.
Отметим, что поддержка группы «Palestine Action» была запрещена правительством в июле 2025 года в рамках антитеррористического законодательства. В феврале этот запрет был признан незаконным, однако поскольку продолжается апелляционный процесс, он остается в силе.