"Liverpul"un keçmiş ulduzu 31 yaşında
Medianews.az xəbər verir ki, 31 yaşlı sabiq futbolçu qərarını sosial şəbəkə hesabında etdiyi paylaşım vasitəsilə ictimaiyyətə çatdırıb. O, futbol həyatında qarşısına qoyduğu məqsədlərə çatdığını, uşaqlıq arzularını reallaşdırdığını və ən böyük arenalarda çıxış etmək şansı qazandığını bildirib.
Oriqi ona dəstək olan azarkeşlərə, çıxış etdiyi klublara, məşqçilərə, komanda yoldaşlarına və ailəsinə təşəkkür edərək, futbol karyerasının onun həyatında xüsusi yer tutduğunu vurğulayıb. Keçmiş hücumçu artıq həyatının yeni mərhələsinə qədəm qoyduğunu da qeyd edib.
Karyerası ərzində Liverpool "Milan", "Lill" və "Volfsburq" kimi komandaların formasını geyinən futbolçu ümumilikdə 371 rəsmi oyunda meydana çıxıb. O, bu matçlarda 70 qol vurub və 28 məhsuldar ötürmə ilə yadda qalıb.
Oriqinin ən uğurlu dönəmi isə 2014-2022-ci illərdə "Liverpul"da keçirdiyi illər hesab olunur. Hücumçu həmin müddətdə İngiltərə təmsilçisi ilə bir sıra nüfuzlu titullar qazanaraq klub tarixində yaddaqalan futbolçulardan birinə çevrilib.//Milli.Az

Бельгийский нападающий Дивок Ориги объявил о завершении своей профессиональной футбольной карьеры.
Medianews.az сообщает, что 31-летний бывший футболист довёл своё решение до общественности через публикацию в социальных сетях. Он заявил, что достиг целей, поставленных перед собой в футбольной жизни, воплотил свои детские мечты и получил шанс выступать на крупнейших аренах.
Ориги поблагодарил болельщиков, поддерживавших его, клубы, в которых он выступал, тренеров, товарищей по команде и семью, подчеркнув особое место футбольной карьеры в своей жизни. Бывший нападающий также отметил, что вступает в новый этап своей жизни.
За свою карьеру футболист выступал за команды, такие как "Ливерпуль", "Милан", "Лилль" и "Вольфсбург", сыграв в общей сложности 371 официальном матче. Он забил 70 голов и отдал 28 результативных передач.
Самый успешный период Ориги связывают с годами, проведёнными в "Ливерпуле" с 2014 по 2022-й. За это время нападающий завоевал с английским клубом ряд престижных титулов и стал одним из запоминающихся футболистов в истории клуба.//Milli.Az