"Liverpul"un keçmiş ulduzu 31 yaşında
Medianews.az xəbər verir ki, 31 yaşlı sabiq futbolçu qərarını sosial şəbəkə hesabında etdiyi paylaşım vasitəsilə ictimaiyyətə çatdırıb. O, futbol həyatında qarşısına qoyduğu məqsədlərə çatdığını, uşaqlıq arzularını reallaşdırdığını və ən böyük arenalarda çıxış etmək şansı qazandığını bildirib.
Oriqi ona dəstək olan azarkeşlərə, çıxış etdiyi klublara, məşqçilərə, komanda yoldaşlarına və ailəsinə təşəkkür edərək, futbol karyerasının onun həyatında xüsusi yer tutduğunu vurğulayıb. Keçmiş hücumçu artıq həyatının yeni mərhələsinə qədəm qoyduğunu da qeyd edib.
Karyerası ərzində Liverpool "Milan", "Lill" və "Volfsburq" kimi komandaların formasını geyinən futbolçu ümumilikdə 371 rəsmi oyunda meydana çıxıb. O, bu matçlarda 70 qol vurub və 28 məhsuldar ötürmə ilə yadda qalıb.
Oriqinin ən uğurlu dönəmi isə 2014-2022-ci illərdə "Liverpul"da keçirdiyi illər hesab olunur. Hücumçu həmin müddətdə İngiltərə təmsilçisi ilə bir sıra nüfuzlu titullar qazanaraq klub tarixində yaddaqalan futbolçulardan birinə çevrilib.//Milli.Az

Belgian forward Divock Origi has announced that he is ending his professional football career.
Medianews.az reports that the 31-year-old former player conveyed his decision to the public through a post on his social media account. He stated that he achieved the goals he set for himself in football, realized his childhood dreams, and had the chance to perform on the biggest stages.
Origi thanked the fans who supported him, the clubs he played for, the coaches, teammates, and his family, emphasizing that his football career held a special place in his life. The former forward also noted that he has stepped into a new phase of his life.
During his career, the player wore the jerseys of teams like Liverpool, Milan, Lille, and Wolfsburg, appearing in a total of 371 official matches. In these games, he scored 70 goals and recorded 28 assists.
Origi's most successful period is considered to be the years from 2014 to 2022 when he played for Liverpool. During that time, the forward won several prestigious titles with the English representative and became one of the memorable players in the club's history.//Milli.Az