Levandovski Avropanın köklü klubuna keçmək istəyir:
Mənbənin sözlərinə görə, futbolçu şəxsi olaraq xidmətlərini İtaliya klubuna təklif edib və onun agentləri artıq “rossoneri”nin nümayəndələri ilə ilk görüşü keçiriblər.
Bildirilir ki, Robertin MLS-dən maliyyə baxımından sərfəli təklifi var, lakin o, məhz “Milan”a keçidi üstün tutur. Bunun üçün isə komandanın mövsümün sonunda UEFA Çempionlar Liqasına vəsiqə qazanması vacibdir.
Xatırladaq ki, polşalı hücumçunun "Barselona" ilə hazırkı müqaviləsi bu ilin yayında başa çatır. 2025/2026 mövsümündə 37 yaşlı futbolçu 39 oyunda 17 qol vurub və 3 məhsuldar ötürmə edib./publika.az

Нападающий "Барселоны" Роберт Левандовски надеется этим летом перейти в "Милан".
По словам источника, футболист лично предложил свои услуги итальянскому клубу, и его агенты уже провели первую встречу с представителями "россонери".
Сообщается, что у Роберта есть финансово выгодное предложение из MLS, однако он предпочитает именно переход в "Милан". Для этого важно, чтобы команда по итогам сезона вышла в Лигу чемпионов УЕФА.
Напомним, что действующий контракт польского нападающего с "Барселоной" заканчивается этим летом. В сезоне 2025/2026 37-летний футболист забил 17 голов и сделал 3 результативные передачи в 39 матчах./publika.az