Karapetyan Simonyanı
Erməni iş adamı və “Güclü Ermənistan” partiyasının lideri Samvel Karapetyan Ermənistan parlamentinin sədri Alen Simonyana qarşı məhkəmə iddiası qaldırıb.
Medianews.az xəbər verir ki, məhkəmə aktları portalı “Datalex”də dərc edilən iddiaya əsasən, Karapetyan spikerdən onun ünvanına səsləndirilmiş şərəf və ləyaqəti ləkələyən yalan məlumatların təkzib edilməsini və 6 milyon dram (təxminən 16 min ABŞ dolları) məbləğində mənəvi təzminat ödənilməsini tələb edir.
İddia sənədinə görə, Karapetyanın müdafiə tərəfi Simonyanın 19 may 2026-cı ildə sosial şəbəkələrdə etdiyi açıqlamaların yalan və nüfuz sarsıdıcı olduğunu bildirərək onların rəsmi şəkildə təkzib olunmasını istəyir. Bundan əlavə, məhkəmə xərclərinin də cavabdeh tərəfindən ödənilməsi tələb olunur.
Qeyd olunur ki, Karapetyan bundan əvvəl də Ermənistan baş naziri Nikol Paşinyanın “Vətəndaş Müqaviləsi” partiyası və İctimai Televiziyaya qarşı oxşar iddialarla məhkəməyə müraciət etmişdi.//Bakıvaxtı.az

Armenian businessman and leader of the "Strong Armenia" party Samvel Karapetyan has filed a lawsuit against the Speaker of the Armenian Parliament Alen Simonyan.
Medianews.az reports that according to the claim published on the court acts portal "Datalex," Karapetyan demands a retraction of the false information tarnishing his honor and dignity that was addressed to him by the speaker, and compensation of 6 million drams (approximately 16 thousand US dollars) for moral damages.
According to the claim document, Karapetyan's defense side states that the statements made by Simonyan on social networks on May 19, 2026, are false and reputation-damaging and requests their official retraction. Additionally, the court costs are also demanded to be paid by the defendant.
It is noted that Karapetyan had previously applied to the court with similar claims against the Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan's "Civil Contract" party and Public Television.//Bakıvaxtı.az