İsrailin Livana hücumu atəşkəsi pozub -
İran Prezidenti Məsud Pezeşkian bildirib ki, sionist rejimin Licana yönəlmiş hücumu atəşkəs razılaşmasının açıq pozulmasıdır.
Medianews.az xəbər verir ki, İsrail atəşkəsə baxmayaraq hücumlarını davam etdirib.
Beyrutun mərkəzi bölgələrində ən azı 9 partlayış baş verib. Xüsusilə sıx əhali yaşayan Dahiyə bölgəsində dumanlar qalxıb, hücumlar öncədən xəbərdarlıq edilməyib.
Hücumlardan sonra Livanın atəşkəsə daxil olub-olmaması müzakirəyə çıxıb. İran tərəfi bunu təsdiqləyir, ABŞ isə etiraz edir.
İsrailin hücumları sonrası İran Hörmüz boğazı vasitəsilə neft tankerlərinin keçidini dayandırıb. Bu barədə İranın Fars Xəbər Agentliyi məlumat yayıb.

Президент Ирана Масуд Пезешкиан заявил, что атака сионистского режима на Ливан является явным нарушением соглашения о перемирии.
По информации Medianews.az, Израиль продолжил свои атаки, несмотря на перемирие.
По крайней мере 9 взрывов произошло в центральных районах Бейрута. Особенно в густонаселённом районе Дахия поднялся дым, атаки не были предварительно предупреждены.
После атак возникли обсуждения о том, вступил ли Ливан в перемирие. Иран подтверждает это, а США выражают протест.
После атак Израиля Иран прекратил проход нефтяных танкеров через Ормузский пролив. Об этом сообщил иранский информационный агентство Fars.