İsrailin Livana hücumu atəşkəsi pozub -
İran Prezidenti Məsud Pezeşkian bildirib ki, sionist rejimin Licana yönəlmiş hücumu atəşkəs razılaşmasının açıq pozulmasıdır.
Medianews.az xəbər verir ki, İsrail atəşkəsə baxmayaraq hücumlarını davam etdirib.
Beyrutun mərkəzi bölgələrində ən azı 9 partlayış baş verib. Xüsusilə sıx əhali yaşayan Dahiyə bölgəsində dumanlar qalxıb, hücumlar öncədən xəbərdarlıq edilməyib.
Hücumlardan sonra Livanın atəşkəsə daxil olub-olmaması müzakirəyə çıxıb. İran tərəfi bunu təsdiqləyir, ABŞ isə etiraz edir.
İsrailin hücumları sonrası İran Hörmüz boğazı vasitəsilə neft tankerlərinin keçidini dayandırıb. Bu barədə İranın Fars Xəbər Agentliyi məlumat yayıb.

Iranian President Masoud Pezeshkian stated that the Zionist regime's attack on Lebanon is a clear violation of the ceasefire agreement.
Medianews.az reports that Israel has continued its attacks despite the ceasefire.
At least 9 explosions occurred in the central areas of Beirut. Especially in the densely populated Dahieh area, smoke rose, and the attacks were carried out without prior warning.
After the attacks, there has been discussion on whether Lebanon has abided by the ceasefire. Iran confirms this, while the USA protests.
Following Israel's attacks, Iran has stopped the passage of oil tankers through the Strait of Hormuz. This was reported by Iran's Fars News Agency.