İsrailin ən böyük elektrik stansiyası VURULDU -
İran İslam Respublikası Silahlı Qüvvələri İsrailin ən strateji obyektlərindən birinə - "Orot Rabin" ("Rabinin işıqları") İstilik Elektrik Stansiyasına (İES) raket zərbəsi endirib.
Bu barədə "The Times of Israel" nəşri məlumat yayıb.
Hadisə Aralıq dənizi sahilində, Xadera şəhəri yaxınlığında baş verib. Məlumata görə, raketin düşdüyü ərazidə güclü partlayış baş verib və səmada nəhəng "göbələk" formalı tüstü dumanı yaranıb. İlkin ehtimallara görə, infrastrukturun birbaşa hədəf alınmasına baxmayaraq, mərmi stansiyanın tam mərkəzinə deyil, yaxınlığına düşüb.
Qeyd edək ki, "Orot Rabin" stansiyası İsrailin ümumi elektrik enerjisinin təxminən 25 faizini təmin edir. Raket zərbəsi ölkənin enerji təhlükəsizliyi ilə bağlı ciddi narahatlıq yaradıb.

Israel's largest power plant WAS HIT -
The Armed Forces of the Islamic Republic of Iran have struck one of Israel's most strategic facilities - the "Orot Rabin" ("Rabin's Lights") Thermal Power Station (TPS) - with a missile strike.
This was reported by "The Times of Israel".
The incident took place near the city of Hadera on the Mediterranean coast. According to the information, a strong explosion occurred in the area where the missile fell, creating a huge "mushroom"-shaped smoke cloud in the sky. According to preliminary assessments, although the infrastructure was directly targeted, the shell fell not in the very center of the station but nearby.
It should be noted that the "Orot Rabin" station supplies about 25 percent of Israel's total electricity. The missile strike has caused serious concerns regarding the country's energy security.