İsrail atəşkəsi pozmaq üçün
“Bu vəziyyət gözlənilən idi. Brüssel beynəlxalq tərəfdaşları ilə birlikdə Livan məsələsində daha fəal şəkildə çıxış etməli və danışıqların bərpası üçün səy göstərməlidir. Görünür, Livana kifayət qədər diqqət yetirilmir və müəyyən bir laqeydlik var”, - mənbə bildirib.
Qeyd edək ki, İran və ABŞ arasında iki həftəlik atəşkəslə bağlı ötən gün razılıq əldə edilib. İsrail isə bu razılaşmanın Livana aid olmadığını bildirib və bu ölkəyə ağır zərbələr endirib. Nəticədə 254 mülki şəxs ölüb və Limanda 9 aprel milli matəm elan edilib./axar.az

Наступления Израиля на Ливан могут иметь целью нарушить перемирие между США и Ираном.
«Эта ситуация была ожидаемой. Брюссель вместе с международными партнёрами должен более активно выступать по ливанскому вопросу и прилагать усилия для возобновления переговоров. Видимо, Ливану уделяется недостаточно внимания, и есть определённая безразличность», – заявил источник.
Отметим, что позавчера между Ираном и США было достигнуто соглашение о двухнедельном перемирии. Израиль же заявил, что это соглашение не касается Ливана, и нанес тяжёлые удары по этой стране. В результате погибло 254 гражданских лица, и в Ливане 9 апреля объявлен национальный траур./axar.az