İranda ölənlərin sayı
ABŞ və İsrailin İran ərazisinə endirdiyi zərbələr nəticəsində mülki şəxslər arasında ölənlərin sayı 1 332 nəfərə çatıb.
Milli.Az xəbər verir ki, bu barədə İran Qızıl Aypara Cəmiyyəti məlumat verib.
Qeyd edək ki, ötən gün İran Şəhidləri və Veteranları Fondu 1 230 nəfərin öldüyünü xəbər vermişdi.
Xatırladaq ki, fevralın 28-də İsrailin müdafiə naziri İsrael Kats İsrail Müdafiə Qüvvələrinin İrana qabaqlayıcı zərbə endirdiyini açıqlayıb. Daha sonra ABŞ Prezidenti Donald Tramp ölkəsinin də İrana qarşı hərbi əməliyyatda iştirak etdiyini bildirib. İran ABŞ-nin hərbi bazalarının yerləşdiyi qonşu ölkələrin əksəriyyətinə raket zərbələri endirib. Buna görə də həmin ölkələrdə hava məkanı müvəqqəti bağlanıb.

В результате нанесённых США и Израилем ударов по территории Ирана количество погибших среди гражданских людей достигло 1 332 человек.
Об этом сообщает Iran Qızıl Aypara Cəmiyyəti (Иранское общество Красного Полумесяца).
Отметим, что ранее, накануне, Фонд Шахидов и Ветеранов Ирана сообщил о 1 230 погибших.
Напомним, что 28 февраля министр обороны Израиля Израэль Кац объявил, что израильские вооружённые силы нанесли превентивный удар по Ирану. Позже президент США Дональд Трамп сообщил, что его страна также участвует в военной операции против Ирана. Иран нанес ракетные удары по большинству соседних стран, где расположены военные базы США. Из-за этого воздушное пространство в этих странах временно закрыто.