İran razılaşma üçün olan şərtini
İranın Birinci vitse-prezidenti Mohammad Reza Aref Pakistanın paytaxtı İslamabadda keçiriləcək İran-ABŞ danışıqları ilə bağlı açıqlama verib.
Medianews.az Bakıvaxtı.az-a istinadən xəbər verir ki, o, “X” platformasında paylaşım edərək bildirib ki, danışıqların nəticəsi qarşı tərəfin mövqeyindən asılı olacaq.
“Əgər İslamabadda “öncə ABŞ” deyənlərin nümayəndələri ilə danışıqlar aparsaq, dünya üçün faydalı bir razılaşmaya nail olmaq mümkündür. Lakin “öncə İsrail” deyənlərin nümayəndələri ilə qarşılaşsaq, heç bir razılaşma əldə olunmayacaq”, - o qeyd edib.
Aref vurğulayıb ki, razılaşma əldə olunmadığı təqdirdə İran öz müdafiə siyasətini qətiyyətlə davam etdirəcək.

Iran's First Vice President Mohammad Reza Aref has given a statement regarding the Iran-US talks to be held in Islamabad, the capital of Pakistan.
Medianews.az, citing Bakıvaxtı.az, reports that he shared on the "X" platform that the outcome of the talks will depend on the position of the other side.
"If we negotiate with the representatives of those who say 'US first' in Islamabad, it is possible to reach an agreement beneficial for the world. However, if we face the representatives of those who say 'Israel first,' no agreement will be reached," he noted.