İran razılaşma üçün olan şərtini
İranın Birinci vitse-prezidenti Mohammad Reza Aref Pakistanın paytaxtı İslamabadda keçiriləcək İran-ABŞ danışıqları ilə bağlı açıqlama verib.
Medianews.az Bakıvaxtı.az-a istinadən xəbər verir ki, o, “X” platformasında paylaşım edərək bildirib ki, danışıqların nəticəsi qarşı tərəfin mövqeyindən asılı olacaq.
“Əgər İslamabadda “öncə ABŞ” deyənlərin nümayəndələri ilə danışıqlar aparsaq, dünya üçün faydalı bir razılaşmaya nail olmaq mümkündür. Lakin “öncə İsrail” deyənlərin nümayəndələri ilə qarşılaşsaq, heç bir razılaşma əldə olunmayacaq”, - o qeyd edib.
Aref vurğulayıb ki, razılaşma əldə olunmadığı təqdirdə İran öz müdafiə siyasətini qətiyyətlə davam etdirəcək.

Первый вице-президент Ирана Мохаммад Реза Ареф дал заявление по поводу переговоров между Ираном и США, которые пройдут в пакистанской столице Исламабаде.
Medianews.az со ссылкой на Bakıvaxtı.az сообщает, что он опубликовал в платформе «X», заявив, что результат переговоров будет зависеть от позиции другой стороны.
«Если в Исламабаде переговоры будут с представителями тех, кто говорит "Сначала США", возможно достичь выгодного для мира соглашения. Но если встретиться с представителями тех, кто говорит "Сначала Израиль", никакого соглашения не будет», - отметил он.
Ареф подчеркнул, что в случае отсутствия соглашения Иран решительно продолжит свою оборонную политику.