İran silahlı qüvvələri İsrailin Ben-Qurion hava limanına hücum edib.
Medianews.az report-a istinadən xəbər verir ki, İslam İnqilabı Keşikçiləri Korpusu (SEPAH) irimiqyaslı hücum bu gün səhər saatlarında pilotsuz uçuş aparatları (PUA) ilə həyata keçirilib.
Bildirilib ki, yeni idarəedilmə qülləsi, 1 və 2-ci terminallardakı idarəedilmə qüllələri, naviqasiya sistemləri, eləcə də hava limanının daxilindəki antenlər və radarlar hücuma məruz qalıb.
SEPAH bəyan edib ki, hücum düşmənin hava hərəkətini idarəetmə sisteminin pozulmasına, hava əməliyyatlarının dayandırılmasına, hədəfəalmanın pozulmasına, eləcə də müşahidə və radioelektron mübarizə sistemlərinin sıradan çıxarılmasına yönəlib.
Xatırladaq ki, ABŞ və İsrail fevralın 28-də İrana qarşı hərbi əməliyyatlara başlayıb. Nəticədə İranın ali rəhbəri ayətullah Əli Xamenei və bir sıra yüksək vəzifəli şəxslər öldürülüb. Bundan sonra İran İsraillə yanaşı, ABŞ və müttəfiqlərinin hərbi bazalarının yerləşdiyi Səudiyyə Ərəbistanı, Qətər, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, Oman, Bəhreyn, İraq və Kiprdə müəyyən etdiyi hədəflərə zərbələr endirməyə başlayıb.

Иранские вооружённые силы атаковали аэропорт Бен-Гурион в Израиле.
Medianews.az со ссылкой на report сообщает, что Корпус стражей исламской революции (СЕПАХ) осуществил масштабную атаку сегодня утром с использованием беспилотных летательных аппаратов (БПЛА).
Сообщается, что атакам подверглись новая диспетчерская башня, диспетчерские башни в терминалах 1 и 2, навигационные системы, а также антенны и радары внутри аэропорта.
СЕПАХ заявил, что целью атаки было нарушение системы управления воздушным движением противника, прерывание воздушных операций, вывод из строя наведения, а также выведение из строя систем наблюдения и радиоэлектронной борьбы.
Напомним, что США и Израиль начали военные операции против Ирана 28 февраля. В результате были убиты верховный лидер Ирана аятолла Али Хаменеи и ряд высокопоставленных лиц. После этого Иран начал наносить удары по целям, расположенным не только в Израиле, но и в военных базах США и их союзников в Саудовской Аравии, Катаре, Объединённых Арабских Эмиратах, Омане, Бахрейне, Ираке и на Кипре.