İran silahlı qüvvələri İsrailin Ben-Qurion hava limanına hücum edib.
Medianews.az report-a istinadən xəbər verir ki, İslam İnqilabı Keşikçiləri Korpusu (SEPAH) irimiqyaslı hücum bu gün səhər saatlarında pilotsuz uçuş aparatları (PUA) ilə həyata keçirilib.
Bildirilib ki, yeni idarəedilmə qülləsi, 1 və 2-ci terminallardakı idarəedilmə qüllələri, naviqasiya sistemləri, eləcə də hava limanının daxilindəki antenlər və radarlar hücuma məruz qalıb.
SEPAH bəyan edib ki, hücum düşmənin hava hərəkətini idarəetmə sisteminin pozulmasına, hava əməliyyatlarının dayandırılmasına, hədəfəalmanın pozulmasına, eləcə də müşahidə və radioelektron mübarizə sistemlərinin sıradan çıxarılmasına yönəlib.
Xatırladaq ki, ABŞ və İsrail fevralın 28-də İrana qarşı hərbi əməliyyatlara başlayıb. Nəticədə İranın ali rəhbəri ayətullah Əli Xamenei və bir sıra yüksək vəzifəli şəxslər öldürülüb. Bundan sonra İran İsraillə yanaşı, ABŞ və müttəfiqlərinin hərbi bazalarının yerləşdiyi Səudiyyə Ərəbistanı, Qətər, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, Oman, Bəhreyn, İraq və Kiprdə müəyyən etdiyi hədəflərə zərbələr endirməyə başlayıb.

It has been reported that the new control tower, the control towers at terminals 1 and 2, navigation systems, as well as antennas and radars inside the airport were targeted in the attack.
The IRGC stated that the attack was aimed at disrupting the enemy's air traffic control system, halting air operations, disrupting targeting, as well as disabling monitoring and electronic warfare systems.
It should be recalled that the United States and Israel began military operations against Iran on February 28. As a result, Iran's supreme leader Ayatollah Ali Khamenei and several high-ranking officials were killed. After this, Iran began striking designated targets in Saudi Arabia, Qatar, the United Arab Emirates, Oman, Bahrain, Iraq, and Cyprus, where the military bases of the US and its allies are located, alongside Israel.