İran İsrailə zərbələri dayandırdığını elan edib.
Bununla yanaşı, Tehranda vurğulanıb ki, əgər İsrail ordusu Livanda "Hizbullah" qruplaşmasına qarşı hərbi əməliyyatları davam etdirərsə, İran daha sərt cavab zərbəsi endirəcək.
Qeyd edək ki, iyunun 7-dən 8-nə keçən gecə İran İsrailə raket zərbəsi endirib. Tehran öz zərbəsini İsrail Müdafiə Ordusunun Livanda radikal "Hizbullah" təşkilatına qarşı davam edən əməliyyatı ilə əsaslandırıb. Buna cavab olaraq İsrail ordusu İranın mərkəzi və qərb regionlarındakı hərbi obyektlərə hücum edib. ABŞ Prezidenti Donald Tramp isə İran və İsraili təmkinli olmağa çağırıb./"Report"

Иран объявил о прекращении ударов по Израилю.
"Вооружённые силы Ирана объявили о прекращении военных операций против Израиля", - говорится в заявлении.
В то же время в Тегеране подчеркнули, что если израильская армия продолжит военные операции против группировки "Хезболла" в Ливане, Иран нанесёт более жёсткий ответный удар.
Отметим, что в ночь с 7 на 8 июня Иран нанёс ракетный удар по Израилю. Тегеран объяснил свой удар продолжающейся операцией израильской армии обороны в Ливане против радикальной организации "Хезболла". В ответ израильская армия нанесла удары по военным объектам в центральных и западных регионах Ирана. Президент США Дональд Трамп призвал Иран и Израиль к сдержанности./"Report"