İran İsrail HHQ-nin "Təl-Nof" bazasına
İran İsrail Hərbi Hava Qüvvələrinin "Təl-Nof" aviabazasına hücum edib, həmçinin ABŞ-nin İordaniya ərazisindəki "Əl-Əzraq" bazasında yerləşən "F-35" və "F-15" qırıcılarına zərbələr endirib.
Medianews.az report-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə İran ordusunun mətbuat xidməti məlumat yayıb.
Məlumata görə, zərbələr zamanı dronlardan istifadə olunub.
"İran İslam Respublikasının Silahlı Qüvvələri bu gün sübhdən etibarən İsrail Hərbi Hava Qüvvələrinin "Təl-Nof" aviabazasına, eləcə də "Əl-Əzraq" aviabazasında ABŞ-nin "F-35" və "F-15" qırıcılarının yerləşdiyi məkanlara zərbələr endirmək üçün ölkənin müxtəlif rayonlarından pilotsuz uçuş aparatlarını cəlb edib", - məlumatda bildirilib.

Iran has attacked the Israeli Air Force's "Tel Nof" airbase and also struck the "F-35" and "F-15" fighter jets located at the US "Al-Azraq" base in Jordanian territory.
Medianews.az reports that according to the Iranian army's press service, information has been released about this.
According to the information, drones were used during the strikes.
"From early this morning, the Armed Forces of the Islamic Republic of Iran have deployed unmanned aerial vehicles from various regions of the country to strike the Israeli Air Force's 'Tel Nof' airbase, as well as the locations where the US 'F-35' and 'F-15' fighter jets are stationed at the 'Al-Azraq' airbase," the statement said.