İngiltərəli azarkeşlər VAR sisteminin
İngiltərə və Uelsdə azarkeşlərin maraqlarını təmsil edən Futbol Azarkeşləri Assosiasiyası sorğu keçirib.
Medianews.az "Report"a istinadən xəbər verir ki, respondentlərin 76 faizi Video köməkçi hakim (VAR) sisteminin ləğvini dəstəkləyirlər.
Premyer Liqa klublarının fanatlarına VAR-ın tətbiqi ilə bağlı ümumi təəssürat, sistemdə edilən müxtəlif dəyişikliklər, eləcə də video hakimlərin səlahiyyətlərinin genişləndirilməsi barədə 15 sual ünvanlanıb.
Azarkeşlər VAR-ın işinin nə daha sürətli, nə də daha dəqiq olduğuna inanırlar.
Stadionlara gedən tərəfdarların cəmi 3,4 faizi VAR-ın oyunun inkişafına müsbət təsir göstərdiyini düşünür.

Ассоциация футбольных болельщиков, представляющая интересы фанатов в Англии и Уэльсе, провела опрос.
Medianews.az со ссылкой на "Report" сообщает, что 76 процентов респондентов поддерживают отмену системы видеоассистента арбитра (VAR).
Фанатам клубов Премьер-лиги было задано 15 вопросов о общем впечатлении от применения VAR, различных изменениях в системе, а также о расширении полномочий видеоарбитров.
Болельщики не верят, что работа VAR стала ни быстрее, ни точнее.
Всего 3,4 процента пришедших на стадионы сторонников считают, что VAR оказывает положительное влияние на развитие игры.